نماینده ولی فقیه در استان لرستان در دیدار با فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر فلسفه قیام امام حسین (ع) را اجرای امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: سلامت جامعه و برقراری احکام دین از اهداف اجرای این فریضه الهی است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، آیت اله میرعمادی امام‌جمعه خرم‌آباد، در دیدار با آمران به معروف و ناهیان از منکر اصناف و بازار، با بیان اینکه اسلام، دین پیوند است، گفت: نماز، انفاق و امر به معروف و نهی از منکر احکام دین مبین اسلام هستندکه پیوند دهنده انسانها و ارتباط بین انسان با خدا را برقرار می کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان، تاثیرگذاری را مهمترین نتیجه اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و با تاکید برضرورت بکارگیری شیوه‌های صحیح آن، اظهار داشت: در اجرای این فریضه الهی باید با پرهیز از افراط و تفریط و استفاده از روش صحیح، آبروی دیگران را مـد نظر قرار دهیم، چرا که اساس این فریضه، دفاع فرد مومن از حق مومن دیگر است.

در ادامه، پازدار دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان نیز، اصلاح امور جامعه را از مهمترین مزیت های اجرای این فریضه در جامعه دانست و گفت: اجرای امر به معروف و نهی از منکر، ادامه راه سرخ امام حسین ( ع ) است که در واقعه کربلا تبلور یافت.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج