مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری کرمانشاه از راه‌اندازی ده مرکز تسهیل گری و توسعه اجتماعی در مناطق حاشیه شهر کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، علیرضا گودرزی گفت: با توجه به مشکلات عدیده کلان‌شهر کرمانشاه ازجمله مشکل حاشیه‌نشینی و اینکه در مرکز استان نزدیک به ۳۴۰ هزار نفر در سکونت‌گاه‌های غیررسمی زندگی می‌کنند پیگیری‌های خوبی از طریق مرکز امور اجتماعی فرهنگی وزارت کشور صورت گرفته و قرار است در ۱۰ منطقه اولویت‌دار شهر کرمانشاه باهدف کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی با کمک موسسه‌های تسهیل گر و همچنین سازمان‌های مردم‌نهاد این مناطق راه‌اندازی و با برنامه‌ریزی اختصاص اعتبارات لازم اقدامات فوق‌العاده‌ای به اجرا درآید.

وی گفت: یکی از اهداف مهم و کلیدی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی اولویت‌دار در استان و هدایت بودجه‌های اختصاص‌یافته به‌سوی این مسائل با استفاده از ظرفیت‌های خوبی است که بیش از ۳۲۰ سازمان مردم‌نهاد در استان خلق نموده آمد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بابیان این نکته که در دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای به مباحث اجتماعی وجود دارد گفت: نگاهی که امروز به مقوله آسیب‌ها اجتماعی وجود دارد نویددهنده آن است که انشالله بتوانیم با تلاش و کوشش برای توسعه پایدار استان در بعد اجتماعی و فرهنگی همگام‌هایی اساسی برداریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج