شهردار بندرعباس از اصلاح چارت سازمانی شهرداری در آینده نزدیک و بر اساس دستورات وزارت کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده اظهار کرد: مسلما هر موفقیت و دستاوردی که بدست می‌آید، حاصل تلاش جمعی و برایند همه فعالیت‌های صورت گرفته است.

وی با تاکید بر محور قرار دادن برنامه‌ریزی، اجرا و نظارت در همه امور شهرداری بندرعباس، افزود: مجموعه شهرداری در چهار سال گذشته با همه فراز و نشیب‌ها پشت سر گذاشته شده و اکنون برای چهار سال آتی برنامه متفاوتی را مدنظر داریم.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: میزان عملکرد بودجه‌ای شهرداری بندرعباس در چهار سال گذشته بالغ بر یک هزار و 100 میلیارد تومان بوده که این رقم حاصل تلاش تمامی پرسنل و مدیران بخش‌های مختلف است که این میزان به نسبت چهار سال قبل از آن، حدود 2.8 برابر رشد داشته است.

امینی‌زاده خاطرنشان کرد: اجرای پروژه‌های متعدد شهری و اقدامات توسعه محوری با نگاهی متوازن به محلات مختلف شهر، گواه این مدعاست.

وی ادامه داد: با همه این وجود، اعتقاد داریم که هیچ کس بی‌عیب و نقص نیست و ما نیز کاستی‌هایی در کارمان داشته‌ایم اما نظر شهروندان و کارشناسان در تعریف و رسیدگی به پروژه‌های عمرانی و همچنین سرعت در اجرا و همچنین اجرای پروژه‌های توسعه‌ای حاکی از روند رو به رشد شهرداری بندرعباس است.

این مقام مسئول ضمن تقدیر و قدردانی از مجموعه پرسنل شهرداری بندرعباس، گفت: افزایش انسجام نیروهای شهرداری باعث بالا رفتن کارآمدی و ارتقای خدمات و عملکرد مجموعه می‌شود که همه نیروها و خصوصا مدیران باید این مسئله را به عنوان اولویت جدی در رفتار و برنامه‌های خود لحاظ کنند.

شهردار بندرعباس در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه در چهار سال پیش رو، برنامه جدید و با نگاه‌های توسعه یافته پیش‌رو قرار گرفته است، بیان کرد: اکنون مردم از ما توقع کارهای بیشتری دارند و برنامه جدید نیازمند تلاش مضاعف است.

امینی‌زاده با اظهار اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون اتفاقات کوچک و بزرگ زیادی در شهرداری رخ داده که تجربیات بسیار مهمی از این رخدادها حاصل شده است، اضافه کرد: مستندسازی فعالیت‌ها، تهیه آرشیو و ثبت اقدامات انجام شده در همه بخش‌ها باید در تمامی حوزه‌ها به صورت جدی انجام شود.

وی اجابت درخواست قانونی ارباب رجوع و توجه به انتظارات شهروندان را مورد تاکید قرار داد و افزود: کارمندان شهرداری باید به خاطر داشته باشند که کارمند شهرداری نیستند و این مجموعه، یک نهاد«درآمد-هزینه» است و هرچه تلاش تک تک افراد بیشتر باشد، درآمد بیشتری حاصل می‌شود.

شهردار بندرعباس با تاکید بر افزایش بهره‌وری در میان پرسنل، بیان کرد: باید برای تمامی افراد شاغل در شهرداری برنامه شخص شده و به میزان مورد انتظار، کار محول شود و همه حوزه‌ها از نظم برخوردار شوند.

مدیر عالی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: یکی از موضوعات مهمی که سال گذشته از سوی دولت آغاز شده، اصلاح چارت سازمانی شهرداری‌های کل کشور است و در این مسئله شهرداری بندرعباس نیز مستثنی نبوده و باید از قالب تعریف شده جدید تبعیت کند.

وی تاکید کرد: همه سازمان‌ها، مدیریت‌ها، معاونت‌ها و بخش‌های وابسته به شهرداری باید هرچه سریعتر موضوع اصلاح چارت سازمانی را در دستور کار قرار دهد.

اضافه می‌شود، در ادامه این نشست موسی عیدزاده به عنوان مدیر حوزه دفتر و شورا شهرداری بندرعباس و همچنین حامد رضوانی به عنوان مدیر و مسئول دفتر شهردار بندرعباس معرفی شدند.

شهردار بندرعباس در انتها نیز از خدمات محمد صفری، مدیر سابق امور مالی شهرداری تقدیر کرد و گفت: امیدوارم مدیر جدید این حوزه نیز با عمل به برنامه مشخص، موفق باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج