فرمانده انتظامی استان گلستان از کشف بیش از ۱۰۸ میلیارد ریال کالای قاچاق در ۶ ماهه گذشته در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علی اکبر جاویدان اظهار داشت: قاچاق کالا یکی از پدیده‌های نابهنجار در کشورهای در حال رشد تلقی می‌شود و بی‌شک مضرات قاچاق کالا بر پیکره اقتصادی کشور چنان قابل توجه است که اتخاذ تدابیر مناسب برای کنترل قاچاق را ضروری می‌سازد.

وی یکی از راه‌های اساسی مبارزه با قاچاق را افشای گسترده و ماهیت صدمات و آسیب‌های وارده از سوی قاچاقچیان به جامعه اعلام کرد و گفت: قاچاق کالا انحراف سرمایه از مسیر اصلی و در نهایت کاهش تولید ملی را سبب می‌شود.

فرمانده انتظامی استان گلستان تصریح کرد: از دیدگاه حقوقی نیز قاچاق یک پدیده غیر مجاز اقتصادی و مخالف نظم اجتماعی است که با رعایت شرایط موجود در قوانین کیفری مرتبط با جرم شامل مجازات است.

سردار جاویدان به برنامه‌ها و اقدامات پلیس در حوزه مبارزه با قاچاق کالا اشاره کرد و گفت: مبارزه با قاچاق کالا یکی از اولویت‌های مهم پلیس است.

وی به برخورد قاطع پلیس گلستان با عناصر تهیه و توزیع قاچاق کالا اشاره کرد و گفت: در 6 ماه گذشته 3 باند بزرگ تهیه و توزیع قاچاق کالا در گلستان منهدم شد.

فرمانده انتظامی استان گلستان ادامه داد: در همین راستا طی 6 ماهه گذشته 11 پرونده بالای یک میلیارد ریال قاچاق کالا در استان تشکیل و متهمان پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

بیشترین کالای قاچاق در استان 

سردار جاویدان کالاهای گمرکی، دخانی، آرایشی و بهداشتی، شیلات و لوازم صوتی و تصویری را بیشترین کالای قاچاق در استان عنوان کرد و گفت: ارزش کل کالای کشف شده در 6 ماه گذشته  108 میلیارد و 946 میلیون ریال بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان گلستان خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند هرگونه اخبار و اطلاعات در خصوص اماکن تهیه و توزیع قاچاق کالا را از طریق تلفن مرکز فوریت های پلیسی 110 گزارش کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج