وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دهم با اشاره به اینکه "شهید حججی" افتخار جوانان انقلابی ولایتمدار و مدافعان حرم است، گفت: ما افرادی مانند شهید حججی در کشور کم نداریم و قطعا یک شرایط و حکمتی بوده که این فرد محبوب دلها شود و باید این فرهنگ همواره زنده باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید محمد حسینی صبح امروز در جمع بسیجیان شهرستان گرگان با اشاره به هفته دفاع مقدس و تقارن با ماه محرم اظهار داشت: ما باید با تولید تئاتر و فیلم، افتخارات دوران دفاع مقدس را زنده نگه بداریم.

وی تصریح کرد: در دنیا با وجود اینکه جنگ‌هایشان جنگ‌های اعتقادی نیست بهای زیادی به رزمندگان می‌دهند و ما که جبهه‌های الهی و تقرب آل الله داشتیم باید بیشتر به این موضوع بپردازیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم تاکید کرد: همیشه انقلاب اسلامی در معرض خطر است، کردستان می‌تواند پدیده‌های زیادی داشته باشد و سال‌های سال است که اسرائیل به دنبال تغییر نقشه خاورمیانه است و بیش از پیش اسرائیل از این ماجرای رفراندم کردستان خوشحال است.

وی با بیان اینکه اسرائیل به دنبال این است که در منطقه قدرتی را ایجاد کنند و به همان صورتی که در گذشته عثمانی را حمایت می‌شد اسرائیل را حمایت کند و به قدرت منطقه تبدیل شود، افزود: متاسفانه به جای دفاع از ارزش‌ها می‌بینیم که عضو شورای شهر تهران به گونه‌ای صحبت می‌کند که جنگ چیز بدی است و خسارت وارد می‌کند و نمی‌گوید دفاع یک امر واجبی است و با شرافت و عزت سازگاری ندارد.

کم رنگ شدن  فعالیت‌های مذهبی و دینی در سیاست‎ها 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم افزود: متاسفانه برخی از فعالیت‌های مذهبی و دینی در سیاست‎ها کم رنگ شده و زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که می‌خواهند تغییراتی ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری می‌گوید به جوانان ارزشی بها بدهید و می‌بینید که به افراد غیرارزشی بها داده می‌شود به گونه‌ای که ما یک فیلم هم از دوران جنگ نساختیم، افزود: در ماجرای مدافعان حرم نیز سردار قاسم سلیمانی گفتند به موضوع مدافع حرم بپردازید و یا صرفا می‌خواهید سیاه‌نمایی کنید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم گفت: ما افرادی مانند شهید حججی در کشور کم نداریم و قطعا در وی یک شرایط و حکمتی بوده که این فرد محبوب دلها شود و انسان‌ها را متحول کند و باید این  فرهنگ همواره زنده باشد و این فرهنگ است که می‌تواند دنیا که آخرت را زنده نگه بدارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج