عضو بنیاد ایران شناسی کشور با بیان اینکه اولویت مسوولان، آموزش و پرورش نیست، گفت: سند تحول بنیادین کاغذی نمی‌تواند به تحول آموزش و پرورش کمک کند.

به گزارش خبرگزاری موج، اسماعیل تقی‌زاده عصر امروز در میزگرد فرصت‌ها و چالش‌های آموزش و پرورش استان گلستان اظهار دار داشت: اولویت مسئولان، آموزش و پرورش نیست و این در حالی است که همه جامعه از آموزش و پرورش انتظار زیادی دارند.

وی تصریح کرد: از عمر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش 6 سال گذشته اما امروز باید اندیشید به چند درصد از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جامعه عمل پوشاندیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کلاله ادامه داد: سند تحول اگر تنها بر روی کاغذ باقی بماند نمی‌توانیم برای آن برنامه‌ریزی کنیم.

تقی زاده تاکید کرد: بستر مناسب برای تحقق زمینه‌های علمی، فرهنگی، مذهبی و آموزشی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ایجاد شود.

سید طوبی موسوی پارسایی، مشاور سابق امور بانوان آموزش و پرورش گلستان در این جلسه گفت: بسیاری از مدیران مدارس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را نخواندند و نمی‌دانند به چه شکلی اجرایی می‌شود.

وی تصریح کرد: باید سیاست‌گذاری سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از پایین به بالا سیاست‌‍گذاری و برای اجرای آن زمان‌بندی اتفاق می‌2افتاد.

این فرهنگی آموزش و پرورش استان گلستان تاکید کرد: به علت اینکه اثرگذاری سند بنیادین مشخص نشده امروز نمی‌توانند مدیران بگویند که در کجای کار در تحقق اهداف این سند هستند.

موسوی افزود: آن‌قدر که درس‌های مانند فیزیک فرزندان ما اهمیت دارد اقامه نماز آنها اهمیت ندارد و امروز آمار دقیقی از میزان تدین و مقید بودن فرزندان به نماز در مدارس وجود ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج