به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس مسئولان و کارکنان سما واحد رشت با خانواده شهید مدافع حرم اسماعیل سیرت نیا دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، سید حسین سیرت‌نیا پدر شهید مدافع حرم اسماعیل سیرت نیا در این دیدار گفت: اسماعیل با مسجد و نماز تربیت شد و همواره مطیع ولایت فقیه بود و هیچ وقت نماز اول وقتش را ترک نمی‌کرد. او در تحصیل  همیشه موفق بود و از 12 سالگی در پایگاه بسیج ابوذر واقع در کرد محله فعالیت می‌کرد و در سن 16 سالگی وارد ستاد امر به معروف و نهی از منکر شد و بعد از آن نیز لباس مقدس پاسداری را بر تن کرد.

پدر شهید اسماعیل سیرت‌نیا با بیان اینکه اسماعیل ابتدا تصمیم داشت به عراق برود عنوان کرد: وقتی رفتن به عراق ممکن نشد عزم خود را  برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) در سال 94 به سوریه رفت و بعد از 28 روز به شهادت رسید.

پدر شهید سیرت نیا در ادامه گفت:  بعد از 28 روز از اعزام اسماعیل به سوریه از سپاه تماس گرفتند و موضوع شهادت اسماعیل را به پسرم ابراهیم خبر دادند.

مادر شهید سیرت‌نیا نیز در این دیدار گفت:  در 28 روزی که پسرم در سوریه بود خواب خوبی نداشتم.

وی افزود:  ولی روزی که شهید شد و پیکرش در سردخانه بود را راحت خوابیدم چون می‌دانستم پسرم به آرزویش رسید.

مادر شهید مدافع حرم اسماعیل سیرت نیا خاطر نشان کرد: برای اسماعیل گریه نکردم و او را تقدیم حضرت زهرا(س)، حضرت رقیه(س) و حضرت زینب(س) کردم.

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان در دیدار اظهار کرد: امروز آرامش و امنیت کشور را مدیون نثار خون شهدای عزیزمان و ایثارگریهای جانبازان و آزادگان هستیم.

رحمت علی صابری حقایق با بیان اینکه حفظ حرمت خانواده های شهدا وظیفه تک تک افراد جامعه است افزود: شهید شاهد جامعه است و شهید با عملش رضایت خداوند را جلب می کند.

صابری حقایق افزود: شهید با فداکاری و جانبازی در راه احیای ارزش های الهی این مقام رفیع را کسب می کند.

معاون سما واحد رشت خاطرنشان کرد: گرامی داشت یاد و نام شهدا این فرصت را به وجود می آورد تا جامعه با ارزش های این بزرگواران بیشتر اشنا شود.

گلباران مزار شهدا2

سید اسماعیل سیرت نیا دومین شهید مدافع حرم گیلانی است که در دفاع از حرم حضرت زینب ( س) به فیض شهادت نائل آمد.

گفتنی است؛ همزمان با پنجمین روز از هفته گرامیداشت دفاع مقدس مسئولان و کارکنان سما واحد رشت با حضور در گلزار شهدا با آرمانهای شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

در این مراسم معنوی  حاضران با حضور بر سر مزار شهدا انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم  و شهدای گمنام با نثار گل و قرائت فاتحه ضمن تجدید میثاق با آرمانهای بلند امام(ره)ورهبر معظم انقلاب و شهدا یاد و خاطره آنان را گرمی داشتند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج