وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شهید محسن حججی بهترین گواه ذلت‎ناپذیری و عظمت شهادت‌طلبی ملت بزرگ ایران است.

به گزارش خبرگزاری موج، سید محمد حسینی شامگاه سه‌شنبه در شب ششم محرم در جمع عزاداران حسینی هیئت حیدریون گرگان اظهار داشت: امروز باید با مرور تاریخ اسلام و رویدادهای مهم رخ داده در 14 قرن اخیر و تبیین و تحلیل آن، ببینیم در کجای تاریخ ایستاده‎ایم که از جمله این اتفاقات مهم حادثه عظیم عاشورا و شهادت امام حسین (ع) است.

وی افزود: حرکت امام حسین(ع) اساسا یک حرکت بزرگ سیاسی برای اصلاح جامعه اسلامی در آن زمان بود که در دل این قیام الهی نکات و عبرت‌های بسیار زیادی وجود دارد.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: ما باید از قیام حسینی درس بگیریم و با عبرت‌آموزی از واقعه بزرگ عاشورا، در مواجهه با دشمنان درست تصمیم بگیریم و رفتار کنیم و فریب دشمنان را نخوریم و تسلیم نشویم.

 بزرگترین درس حماسه حسینی

حسینی گفت: جهاد فی سبیل الله و ایثار و شهادت‌طلبی و انقلاب در راه خدا است که زمینه‌ساز پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی در دوران دفاع مقدس ما شده است.

وی اظهار کرد: هر جا که ما از تفکر انقلابی و جهادی فاصله گرفتیم، خسارت و آسیب دیدیم و ضرر کردیم. مثلا با وجود این هم تنزّل در چند سال اخیر در مقابل آمریکا و غرب و دادن این همه امتیازات و از دست دادن سرمایه‎های عظیم کشور چه چیزی بدست آوردیم.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آمریکا و طرف‌های غربی به هیچ یک از تعهدات خود در برجام عمل نکردند، بلکه اقدامات خصومت‌آمیز جدیدی علیه ایران و انقلاب اسلامی را رقم زدند و مدعی و طلبکار مذاکره و برجام در باب صنعت موشکی و حقوق بشر و غیره هستند.

حسینی افزود: کار بجایی رسید که امروز و پس از 4 سال خسارت بار، روحانی و ظریف می‎آیند و می‌گویند که مذاکره با آمریکا فایده‎ای ندارد، آمریکا به تعهداتش عمل نمی‎کند و این همان حرفی است که از همان ابتدا بسیاری از دلسوزان می‌گفتند و ابراز نگرانی می‌کردند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: باید جامعه ما دارای روحیه ایستادگی، شکست‌ناپذیری و ذلت‌ناپذیری باشد و فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت‌طلبی در آن ترویج و توسعه یابد تا یک جامعه قوی و الهام‌بخش باشیم.

وی گفت: تلألو شهید محسن حججی و مهم‎ترین ویژگی شاخصش ، جوان بودن و از نسل جدید انقلاب اسلامی بودنش است که بهترین گواه ذلت‌ناپذیری و عظمت شهادت‌طلبی ملت بزرگ ایران است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج