مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱۰ نفر در دوازدهمین جشنواره بزرگ قرآنی با نام «مدهامّتان» به میزبانی این استان ثبت نام کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام رضا قاسمی گفت: دوازدهمین جشنواره بزرگ قرآنی با نام «مدهامّتان» به همت ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور در این استان برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی و هنری جوانان مساجد کشور در راستای غنی سازی اوقات فراغت جوانان، نشر و ترویج معارف قرآنی، شعائر الهی و همچنین استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری در جهت جذب بیشتر و بهتر آنان به مساجد در سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی، تولید ملی و اشتغال مزیّن شده، دوازدهمین جشنواره بزرگ قرآنی «مدهامّتان» را برگزار می‌کند.

قاسمی ادامه داد: این جشنواره به همت ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور و با همکاری شورای عالی قرآن، شورای توسعه فرهنگ قرآنی، معاونت قرآن و عترت و همچنین ستاد اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شبکه قرآن و معارف سیما، رادیو قرآن، بنیاد بین المللی امام رضا (عله السلام)، استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

این مسئول فرهنگی با بیان اینکه جشنواره قرآن از پرشورترین و وزین ترین جشنواره هایی است که توسط دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی و هنری جوانان مساجد کشور برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: این جشنواره بزرگ علاقه مندان بسیاری را در بین اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور دارد.

قاسمی به اهداف برگزاری جشنواره اشاره و تصریح کرد: شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی جوانان علاقه مند به قرآن و فرهنگ غنی اسلام و حضور پر نشاط تر اعضای کانون ها در فعالیت های قرآنی ملی و بین المللی از اهداف جشنواره است.

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 110 نفر در دوازدهمین جشنواره بزرگ قرآنی «مدهامّتان» به میزبانی این استان ثبت نام کردند.

وی گفت: این مسابقات در رشته های قرائت (تحقیق)، حفظ کل، حفظ 20 جزء، اذان، ترتیل، صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز و مفاهیم قرآن و نهج البلاغه برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج