درمانگاه صلواتی حضرت سیدالشهدا(ع) در ایام تاسوعا و عاشورا از ساعت هشت صبح در دبیرستان دین و دانش در مقابل بیمارستان کامکار در خدمت عزاداران است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، سید محمد حسن طاهایی در گفتگو  با اصحاب رسانه استان با اشاره به تاریخچه درمانگاه صلواتی حضرت سیدالشهدا(ع) اظهار کرد: این درمانگاه بیش از20 سال است که توسط پزشکان دایر شده است و درمانگاه حضرت سیدالشهدا(ع) در ایام تاسوعا و عاشورا به صورت رایگان به مردم ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌کنیم تعداد افرادی که در درمانگاه حضرت سیدالشهدا(ع) به مردم خدمت کنند، حدود 80 نفر باشند که شامل پزشک و تخصص‌های دیگر هستند و فعالیت این درمانگاه دو روز دنبال می‌شود.

مدیر درمانگاه تخصصی ایرانیان افزود: طی سال‌های گذشته حدود 2 هزار نفر به درمانگاه حضرت سیدالشهدا(ع) مراجعه کردند و امسال آمادگی پذیرش پنج هزار نفر در این درمانگاه وجود دارد، دایرکردن درمانگاه حضرت سیدالشهدا(ع) کمکی به سیستم درمانی استان قم در ایام تاسوعا و عاشورا است.

وی برپایی درمانگاه حضرت سیدالشهدا(ع) را یک کار خودجوش مردمی دانست و تصریح کرد: ویزیت بیماران در این درمانگاه به صورت رایگان است و پزشکان متخصص و فوق تخصص در درمانگاه عزاداران را ویزیت می‌کنند، داروی افراد نیازمند هم در صورت لزوم به صورت رایگان خواهد بود.

طاهایی ادامه داد: برخی از اقدامات درمانگاه حضرت سیدالشهدا(ع) در بیمارستان کامکار صورت می‌گیرد، پزشکان متخصص کودکان، زنان، چشم پزشکی و داخلی در این درمانگاه حضور خواهند داشت و درمانگاه دسترسی مردم به پزشکان را تسهیل می‌کند، این آمادگی وجود دارد که نیروهای درمانگاه حضرت سیدالشهدا(ع) در ایام اربعین در عراق حضور پیدا کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: درمانگاه صلواتی حضرت سیدالشهدا(ع) در ایام تاسوعا و عاشورا از ساعت هشت صبح در دبیرستان دین و دانش در مقابل بیمارستان کامکار در خدمت عزاداران است، از تمام پزشکان و کادر درمانی برای مشارکت در این درمانگاه دعوت می‌کنیم، آن‌ها می‌توانند برای خدمت رسانی در درمانگاه با شماره 09193514687 تا روز پنجشنبه هفته جاری تماس بگیرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج