مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قم با تأکید بر بحث افزایش کیفیت برگزاری اردوهای راهیان نور گفت: از میان ۲۲ هزار نفر دانش آموزان مقطع دوم متوسطه هشت هزار نفر به اردوهای راهیان نور اعزام‌ شده‌اند.

 به گزارش خبرگزاری موج از قم، مدیرکل آموزش وپرورش استان قم در مراسم تجلیل از مدیران موفق راهیان نور که در سالن همایش‌های خانه معلم برگزار شد، با تجلیل از هزار دانش‌آموز شهید استان قم در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: یکی از اهداف برگزاری اردوهای راهیان نور زنده نگه‌داشتن یاد و خاطر همین دانشآموزان شهید است.

وی از آغاز سال جدید تحصیلی در یک هزار و 400 مدرسه به‌طور هم‌زمان در استان خبر داد و افزود: در سال جدید اردوهای راهیان نور با نگرش و برنامه‌ریزی بهتری باید برگزار شده تا بتواند تأثیر و برکاتش را در زندگی و تحصیل دانشآموزان دید.

 حمیدرضا شیخ‌الاسلام با تأکید بر بحث افزایش کیفیت برگزاری اردوهای راهیان نور تصریح کرد: از میان 22 هزار نفر دانش آموزان مقطع دوم متوسطه 8 هزار نفر به اردوهای راهیان نور اعزام‌ شده‌اند.

وی نگرش جدید آموزش‌وپرورش را نسبت به موضوعات اخلاقی را حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: امروز مشکل  آموزش‌ و پرورش در سطح دانش محصلان نیست بلکه باید به مقوله اخلاق و توجه به ارزش‌های مذهبی بپردازیم.

شیخ‌الاسلام به تأثیر شهید حججی بین جوانان اشاره کرد و گفت: شوری که شهید حججی و همه شهدای مدافع حرم در بین دانش آموزان ما برای دفاع از حرم اهل‌بیت(ع) ایجاد کرده است را باید مورد توجه قرار داد و به هرچه با محتوا برگزار شدن این اردوها  بپردازیم.

وی از کسب مقام اول استان در رشته قرآن و عترت خبر داد و خاطرنشان کرد: مدیران و معلمان باید دارای خلاقیت در حوزه مسائل اخلاقی و فرهنگی بوده تا بتوانیم هر چه قوی‌تر در جهت تربیت دانش‌آموزان قدم برداریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج