دکتر سلیقه از ارائه آموزش‌های لازم در حوزه پسماند به 70 مهد کودک تحت نظارت بهزیستی قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم ،در جلسه که مدیرکل بهزیستی  استان با مدیریت سازمان پسماند شهرداری قم برگزار شد ضمن امضاء تفاهم نامه  از ارایه آموزش‌های لازم در حوزه پسماند به 70 مهد کودک تحت نظارت بهزیستی با به کارگیری نیروهای متخصص و ابزارهای آموزشی مناسب این آموزش‌ها تا پایان سال صورت پذیرد.

 مدیرکل بهزیستی قم با اشاره به اهمیت آموزش و فرهنگ‌سازی در بین کودکان و نهادینه کردن مفاهیم فرهنگ‌شهروندی از سنین کودکی، اظهار کرد: این سازمان با به کارگیری نیروهای متخصص و ابزارهای آموزشی مناسب این آموزش‌ها، با هدف بالا بردن سطح فرهنگ‌عمومی به علت تأثیرگذار بودن کودک در نظام خانوادگی امروز این آموزش‌ها را مد نظر قرار داده است.

 در ادامه این جلسه مدیریت سازمان پسماند شهرداری  قم گفت ، در خصوص فرهنگ‌سازی تفکیک پسماند در مبداء و تبدیل آن به عادت همیشگی برای حفاظت از محیط‌زیست گفت: ترویج فرهنگ کاهش تولید پسماند، کم‌حجم‌سازی آن، آبگیری پسماند و تفکیک آن در مبدا از اهداف و برنامه‌های اصلی این سازمان بوده که همواره در همه شرایط مد نظر قرار می‌دهد.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با تأکید به ضرورت بازنگری در شیوه‌های اجرای طرح تفکیک پسماند در مبدا، افزود: به‌روز رسانی و استفاده از شیوه‌های نوین در این خصوص گامی مهم در ترقی و پیشرفت این طرح است.

میرابراهیمی با اشاره به آموزش چهره به چهره در خصوص مدیریت بهینه پسماند، بیان کرد: استفاده از وسایل با دوام بجای وسایل کم دوام نظیرکیسه‌های برزنتی و پارچه‌ای به جای کیسه‌های پلاستیکی، خرید به اندازه در راستای کاهش تولید پسماند، تفکیک و جداسازی پسماند در مبدا، کم‌حجم سازی زباله و همچنین آبگیری پسماند قبل از تخلیه آن در مخازن مربوطه از جمله اقداماتی است که شهروندان می‌توانند با انجام آنها یاری رسان ما باشند.

وی با اشاره به اینکه 80 درصد از فرایند تفکیک زباله نیازمند همکاری و مشارکت شهروندان است، افزود: در حال حاضر با حضور آموزشگران این سازمان، در چندین محله آموزش های لازم جهت تفکیک زباله به آنها ارایه شده است.

 میر ابراهیمی افزود: این سازمان آمادگی برگزاری دوره‌های آموزشی برای مدارس و مهد کودک‌ها را دارد که می‌توانند با مراجعه به واحد روابط عمومی این سازمان جهت هماهنگی حضور آموزشگران در مدارس و مهدهای کودک هماهنگی های لازم را انجام دهند.

وی با تأکید بر ضرورت اجرایی شدن هر چه مطلوب‌تر تفکیک و جدا سازی پسماند در مبداء و گسترش آن در همه سطح شهر، گفت: اجرای صحیح تفکیک پسماند در مبدا بعنوان یکی از قوی‌ترین گزینه‌های مدیریت پسماند محسوب می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج