استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: دستگاه‌های دولتی برای جذب اعتبارات نگاه‌شان به مرکز باشد نه به استان.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، علی محمداحمدی در دیدار مدیران حوزه کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار مکرد: جهاد کشاورزی و زیربخش های آن مجموعه تاثیرگذار استان با برنامه ریزی و تمرکز بر روی ظرفیت‌ها و توجه به زیرساخت‌ها با مدیریت اصولی و تخصص همه توان خود را در ایجاد ارزش افزوده بکار گیرد.

وی اظهار داشت: کهگیلویه وبویراحمد با آب فراوان، خاک غنی، منابع طبیعی این ثروت و سرمایه تجدید ناپذیر و بکر که عوامل و وجه ممیزی تأثیر گذار در رشد اقتصادی است باید به نحو مطلوب‌تری مدیریت و بهره برداری شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: منابع طبیعی این ثروت، سرمایه بزرگ و مزیت مطلق و تجدید ناپذیر این استان که به دلایل ریزگردها، مهاجرت‌های بی رویه، عدم صیانت و حفاظت و بهره برداری اصولی و یا بعضاً مدیریت ناصحیح، نامسئولیتی، بی مهری و ناآگاهی از آن به سمت تخریب و نابودی کشیده می‌شود، باید مورد توجه قرار گیرد و به صورت حساب شده وارد چرخه اقتصادی استان گردد.

احمدی به منابع حیاتی آب و ساختارهای آبی استان اشاره کرد و اظهار داشت: این استان با سهم تولید بالای روان آب و سد کوثر و سدهای در حال ساخت اما درصد کمی از آن در حوزه کشاورزی، صنعت و شرب به استان اختصاص داده شده یا بهره برداری اصولی از این منابع استراتژیک به خوبی انجام نشده و مسئله آب و سازه‌های مخزنی و بهره گیری از روان آب‌ها قطعاً برنامه نوین استان خواهد بود.

استاندار با تقدیر از فعالیت‌ها و اقدامات خوبی که در حوزه جهاد کشاورزی انجام شده، تاکید کرد: برنامه ریزی نو در خصوص تولیدات باغی و زراعی، گیاهان داروئی، شیلات، فرآوری محصولات باغی و دامی و کیفیت بخشی به آن‌ها با خلق ارزش افزوده به عمل آید.

احمدی با بیان اینکه، در توسعه بخش کشاورزی ریل گذاری و برنامه ریزی جدید و نو برای افق 5 ساله آغاز شود، تاکید کرد: باز کردن مسیر سرمایه گذار و تسهیل امور در بخش‌های مختلف کشاورزی، توجه به تولیدات کشاورزی در روستاها، حرکت به سمت صنعتی شدن، تولید محصولات اورگانیک، تسریع در پیشرفت طرح‌های تولیدی و اشتغالزائی، فراآوری و نگهداری تولیدات بخش‌های مختلف کشاورزی و باغی و دامی با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نکات لحاظ شده در برنامه باشد.

وی به فرهنگ سازی کار و تلاش و ایجاد اشتغال بخصوص در حوزه کشاورزی تاکید کرد و افزود: مسئولین، روحانیون، نمایندگان ولی فقیه در بخش‌ها و دستگاه‌های اجرائی در این ربطه همکاری و تاکیدات لازم را داشته باشند.

استاندار به پرداخت تسهیلات کوچک به بخش کشاورزی برای تولیدات خانگی تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌ها و مزیت‌های بومی هر منطقه در استان نسبت به رونق آن برنامه ریزی‌های لازم انجام شود.

استاندار، اشتغال را مهمترن رکن کاری همه دستگاه‌های اجرائی استان بخصوص کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، گردشگری، تعاون کار و رفاه اجتماعی، دانست و تاکید کرد: همه دستگاه‌های اجرائی برای ایجاد اشتغال پایدار، تولید و درآمد، برنامه‌های خود را بازآرائی کنند.

احمدی تاکید کرد: با ترکیب برنامه ششم توسعه و دیگر برنامه‌ها، برنامه پنج ساله در بخش کشاورزی از نیمه دوم امسال تدوین و وارد اجرا شود.

وی به شناسائی ردیف‌های اعتباری ملی و دریافت سهم از این اعتبارات با چانه زنی، تاکید کرد و اظهار داشت: به دلیل اینکه بودجه ریزی شیوه سنتی دارد با پیگیری در مرکز کشور برای تأمین منابع مالی بیشتر نگاه‌ها به سمت وزارتخانه‌ها باشد تا منابع اعتباری و مالی در استان.

استاندار یادآور شد: با مدیری که با تمام توان و صادقانه تلاش می‌کند و زحمت می‌کشد و با مرام انصافی و اعتدالی به دنبال پیشرفت و توسعه استان و خدمت صادقانه به مردم است، نهایت همکاری را خواهم داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج