رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم:امروز مفتخریم بگوئیم که نه تنها در بسیاری از محصولات کشاورزی به خودکفایی رسیده ایم، بلکه بخشی از محصولات کشاورزی را به کشورهای دیگر صادر می کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم در گفتگو با خبرنگار موج درقم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: در غرفه سنگرسازان بی سنگر در نمایشگاه یادیاران، ماکت هایی را از اقدامات جهادگران در هشت سال دفاع مقدس در معرض دید عموم قرار داده ایم تا بتوانیم اندکی از ایثارگری های این عزیزان را به نسل امروز منتقل کنیم.

وی اظهار داشت: یکی از وظایف مهمی که در طول دفاع مقدس بر عهده جهادگران گذاشته شد، پشتیبانی جنگ بود که به حق توانستند به بهترین نحو ممکن این وظیفه را اجرا نمایند.

محمد رضا طلایی با تاکید بر اینکه ایثارگری های جهادگران در عرصه های مختلف باعث شد که رزمندگان بتوانند توفیقات بزرگی را در 8 سال دفاع مقدس به دست بیاورند، افزود: به دلیل همین تلاش ها و ایثارگری ها بود که امام راحل لقب سنگرسازان بی سنگر را به مجموعه جهاد سازندگی دادند که یکی از افتخارات همه ما به شمار می رود.

وی اضافه کرد: امروز هر کسی می خواهد از فداکاری و ایثارگری سخنی به میان بیاورد، از فرهنگ جهادی یاد می کند که این لغت به پاس تلاش و از خودگذشتگی همین عزیزان در فرهنگ ما جایگاه بالایی را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم در ادامه سخنان خود افزود: بعد از خاتمه جنگ تحمیلی این روحیه همچنان در جهادگران باقی ماند و امروز با همین روحیه در عرصه تولید و خودکفایی در بخش محصولات کشاورزی وارده شده اند که به حمدا... توفیقات بسیارخوبی را نیز به دست آورده اند.

وی با تاکید بر اینکه در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس بسیاری از نیازهای ضروری مردم را از کشورهای دیگر وارد می کردیم، خاطر نشان کرد: امروز مفتخریم بگوئیم که نه تنها در بسیاری از محصولات کشاورزی به خودکفایی رسیده ایم، بلکه بخشی از محصولات کشاورزی را به کشورهای دیگر صادر می کنیم.

طلایی بیان داشت: بعد از ادغام وزارت جهاد و وزارت کشاورزی، فرهنگ جهادی بود که به کمک بخش کشاورزی آمد و اثرات بسیار خوبی را هم داشت، چرا که جهادگران برای پست و مقام کار نمی کردند و کارهای خود را با خلوص نیت انجام می دادند.

وی گفت: امروز سازمان جهاد کشاورزی به عنوان متولی امنیت غذایی مردم تمام تلاش خود را به کار بسته تا بتوانیم در محصولات استراتژیک به خودکفایی برسیم که در این زمینه مردم و مسئولان شاهد توفیقات روزافزون این مجموعه هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم در بخش دیگری از سخنان به برنامه های سازمان جهاد کشاورزی در طول ایام دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: مجموعه جهاد در کنار بسیج و سپاه به عنوان در برگزاری نمایشگاه یاد یاران فعالیت های گسترده ای انجام داد.

وی با اشاره به اینکه برنامه ای را به منظور تجلیل از خانواده جهادگران برگزار کردیم، اظهار داشت: دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و جهادگران و شرکت در رژه نیروهای مسلح از دیگر برنامه های این سازمان در هفته دفاع مقدس به شمار می رود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج