امام جمعه قم گفت: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم باید نیروهای افتخاری و توانمندی را در صحنه عملی آموزش دهد تا بتواند از ظرفیت این افراد استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی در دیدار جمعی از مدیران سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم  با اشاره به اینکه امام حسین(ع) در مدرسه عاشورا اهل صفا و محبت را گزینش کردند، اظهار کرد: این افراد در طول تاریخ اقوام و گروه‌های بسیاری را درس داده‌اند.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) اضافه کرد: اگر یاران امام حسین(ع) ملاحظات فامیلی و قومی را مورد توجه قرار می‌دادند نمی‌توانستند به این جایگاه برسند.

وی با تاکید بر اینکه در کارهای فرهنگی گاهی در کوتاه مدت نمی‌توانیم به نتیجه برسیم، تصریح کرد: آینده‌نگری یکی از اصلی‌ترین دروس عاشوراست چرا که در دفاع و جهاد نیز اگر نگاهی به آینده نداشته باشیم نمی‌توانیم با انگیزه لازم کار خود را دنبال کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با بیان اینکه آینده‌نگری باید در امور مختلف مورد توجه قرار گیرد، عنوان کرد: امام خمینی(ره) در ابتدای نهضت انقلاب اسلامی اشاره کردند که یاران ایشان در گهواره‌ها هستند.

وی یادآور شد: در داستان کربلای امام حسین(ع) ۷۲ نفر مقابل هزاران نفر ایستادگی کردند و نتوانستند به پیروزی ظاهری برسند اما پیروزی اصلی ایشان در طول تاریخ رقم خورده است.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با اشاره به اینکه آتش زحمات چندین ساله یک شخصیت و جمعیت را در لحظاتی از بین می‌برد، مطرح کرد: مقابله با آتش نیازمند کارهای فوری و گسترش آموزش‌هاست؛ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم باید نیروهای افتخاری و توانمندی را در صحنه عملی آموزش دهد تا بتواند از ظرفیت این افراد استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: ارائه آموزش‌ها بازدارنده نیز است چرا که اگر افراد با آموزه‌های لازم آشنا شوند اجازه نمی‌دهند اتفاقی رخ دهد و  نگاه اصلی در این راستا باید به جوانان و نوجوانان باشد.

امام جمعه قم، داشتن انگیزه دینی و ولایی را از ویژگی‌های آتش‌نشانان ایرانی دانست و اضافه کرد: با توجه به اینکه این افراد خداوند متعال را ناظر بر اعمال خود می‌دانند در انجام وظایف خود هیچ کوتاهی نخواهند داشت.

وی ادامه داد: در هنگام حوادث مختلف از جمله حریق موضوع جان مردم و اعتبار نظام اسلامی مطرح است به همین علت نباید در تامین اعتبار این عرصه تاخیر داشته باشیم، مسؤولان شهر و استان نیز باید نسبت به این موضوع اهتمام جدی داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج