مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: این منطقه با کنسرسیوم لهستانی -دانمارکی در زمینه تولید انرژی‌های بادی همکاری می کند.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، اسماعیل زمانی گفت: روز گذشته نشستی را با هیاتی از نمایندگان دو شرکت لهستانی و دانمارکی فعال در حوزه تولید انرژی‌های نوین از جمله بادی برگزار کردیم و در این زمینه آمادگی داریم تا با این شرکت‌ها در بحث انرژی‌های نوین همکاری داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: منطقه آزاد اروند برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در زمینه احداث نیروگاه‌های بادی و خورشیدی آمادگی کامل دارد و امیدواریم در این زمینه به جذب سرمایه‌گذار بپردازیم.

وی با اشاره به امتیازات سرمایه‌گذاری و معافیت‌های گمرکی و مالیاتی سرمایه‌گذاران در منطقه آزاد اروند، عنوان کرد: این تسهیلات می‌تواند قیمت تمام شده سرمایه‌گذاری شرکت‌ها را پایین آورده و به صرفه کند تا آن‌ها بتوانند به راحتی در منطقه آزاد اروند سرمایه‌گذاری کنند.

زمانی ادامه داد: سازمان منطقه آزاد اروند همچنین نسبت به سرمایه‌گذاری در حوزه ساخت نیروگاه‌هایی با سوخت گاز طبیعی در این منطقه آمادگی دارد.

وی  با اشاره به نزدیکی این منطقه با عراق، خاطرنشان کرد: بازار کشور  عراق برای صادرات انرژی برق یک بازار مناسب است و باید به این مساله به عنوان یک ظرفیت ویژه توجه شود.

زمانی عنوان کرد: کنسرسیوم لهستانی - دانمارکی در فاز نخست با احداث 2 نیروگاه بادی هر یک با ظرفیت 50 مگاوات در خوزستان موافقت کردند و قرار است تا یکی از این نیروگاه‌ها در خرمشهر ایجاد می‌شود.

این مقام مسوول گفت: حجم سرمایه گذاری برای هر واحد 50 مگاواتی در حدود 80 میلیون یورو برآورد شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج