سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس از ایمن سازی بیش از 200 مدرسه با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال در مهرماه سالجاری خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج به نق از سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس، حسین اخلاقی گفت: اجرای طرح ایمن سازی مدارس جهت ارتقای ایمنی و بهبود وضعیت عبور و مرور دانش آموزان یکی از مهمترین فعالیت های اولویت دار سازمان می باشد که ارتباط مستقیمی بر زندگی مردم دارد و نباید آن را کم اهمیت شمرد.

وی اظهار داشت: با عنایت به فصل بازگشایی مدارس، این سازمان با توجه به وظایفی که در حوزه ترافیک و حمل و نقل درون شهری بر عهده دارد اقدام به شناسایی و بازدید میدانی بیش از 200 مدرسه در معابر اصلی و نقاط حادثه خیز شهر بندرعباس نمود.

اخلاقی در ادامه تصریح نمود: پس از بررسی و مطالعات تکمیلی در خصوص ایمن سازی و ایجاد انضباط ترافیکی ، بخصوص مدارس در حاشیه معابر مقرر گردید این طرح بر اساس اولویت بندی کارشناسان و متخصصین حوزه ترافیک در 4 فاز صورت گیرد.

وی بیان داشت: فاز اول ؛ شامل نصب تابلوهای خطر گذر عابر پیاده و گذرگاه عابرپیاده و همچنین تعویض تابلوهای فرسوده روبروی مدارس ، فاز دوم شامل نصب چراغ های چشمک زن تک خانه و دو خانه سولار (خورشیدی ) ، فاز سوم شامل اجرای خط کشی عابرپیاده و شستشوی خط کشی عابرپیاده روبروی مدارس و فاز چهارم شامل تعویض سرعتگیرهای فرسوده ونصب سرعتگیرهای جدید روبروی مدارس می باشد.

سرپرست سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری بندرعباس اظهار داشت: خوشبختانه بر اساس برنامه ریزی های صورت پذیرفته پیش بینی می گردد که پروژه ایمن سازی مدارس سطح شهر بندرعباس تا پایان مهرماه96 به اتمام می رسد .

این مقام مسئول در پایان تاکید نمود: علاوه بر ایمن سا زی مدارس ارائه آموزش های ترافیکی به دانش آموزان ضروری است تا آنان نسبت به رعایت قوانین، قانون مند و قانون مدار تربیت شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج