رئیس پلیس فتای استان خوزستان گفت: عامل خودکشی دختر افسرده با ترغیب شبکه های اجتماعی دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، سرهنگ شاهین حسنوند گفت: عامل ترغیب خودکشی دختر افسرده  که در فضای مجازی فعالیت داشت شناسایی و دستگیر شد.

وی تصریح کرد: دختری که با فوت پدرش دچار افسردگی شده بود با ترغیب فردی که با وی در شبکه اجتماعی ارتباط داشت اقدام به خودکشی کرده بود.

این مقام اجتماعی اذعان داشت: دختر مزبور که پدر خود را از دست داده بود، روزی به سر مزار پدرش در یکی از شهرستان های استان می‌رود و همان جا بر سر مزار پدر با پسری که در شبکه اجتماعی ارتباط داشت تماس برقرار کرده و شرح حال خود را با وی در میان می‌گذارد.

رئیس پلیس فتای استان خوزستان اظهار کرد: پسر به او پیشنهاد می‌کند با قرص برنج خودکشی کند و دختر هم با تهیه قرص برنج بر سر مزار پدر اقدام به خودکشی می‌نماید و جان خود را از دست می‌دهد.

سرهنگ حسنوند در ادامه گفت: با شناسایی و دستگیری متهم و تحقیقات اولیه سوالاتی مطرح شد که در جواب، فرد دستگیر شده اظهار کرد قصدش شوخی بوده و انگیزه جدی در این موضوع نداشته است.

وی در توصیه به کاربران تاکید کرد: به هیچ عنوان در این فضا کاربران را ترغیب به اعمال خطرناک و مجرمانه نکنند، چرا که علاوه بر تهدیدات جدی برای کاربر مورد نظر، در صورت هرگونه اتفاقی آن ها مسئول بوده و باید حداقل نزد وجدان خود شرمسار باشند.

سرهنگ شاهین حسنوند با بیان اینکه ترغیب افراد به خودکشی یا اعمال مجرمانه در فضای مجازی جرم بوده و با این افراد برخورد قانونی صورت می‌گیرد، اظهار داشت: خانواده ها باید نسبت به فعالیت سایبری فرزندان خود حساس باشند و آن ها را در این فضا همراهی کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج