مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: نیروهای این سازمان تمامی آموزش های لازم برای عملیات را دیده اند و این سازمان به تجهیزات روز دنیا مجهز است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، بهزاد بزرگزاد در جمع اصحاب رسانه با اشاره به هفتم مهرماه روز آتش نشانی اظهارکرد: در سال ۹۴ میزان رضایتمندی شهروندان از سازمان آتش نشانی ۷۲ درصد و در سال ۹۵، این آمار به ۸۱ درصد رسید البته اگر کسانی هم از ما رضایت نداشتند، با سازمان آتش نشانی ارتباطی برقرار نکرده اند.

وی افزود: تعداد کل عملیات امداد و نجات و اطفای حریق در سال ۹۵، ۹ هزار و ۳۸ مورد بوده است که از این مقدار ۴ هزار و ۳۲ حریق و ۵ هزار و ۶ مورد حادثه رخ داده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی با بیان اینکه تصادفات رتبه اول حوادث را در شهر در بر میگیرد، ادامه داد: آمار کل فوت شدگان حوادث رانندگی در سال ۹۵ نسبت به سال قبل، ۲۵ درصد کاهش و آمار نجات یافتگان ۱۹ درصد افزایش یافته است.

بزرگزاد در مورد متوسط زمان رسیدن به محل حادثه تصریح کرد: متوسط رسیدن به محل حادثه برای محل هایی که در محدوده شهر هستند ۴ دقیقه و ۱۱ ثانیه و برای رسیدن به محل های خارج از محدوده ۱۰ دقیقه و ۲۳ ثانیه است.

وی اظهارکرد: استقرار خودروهای سازمان آتش نشانی به صورت روزانه ۱۰ دستگاه است تا در مواقعی که حجم ترافیک سنگین است سریعتر به محل حادثه برسیم.

 گفت: در نیمه اول سال جاری حریق ها بیشتر شامل ضایعات و خودرو ها بوده است اما آتش سوزی در کاربری های مسکونی و تجاری کاهش یافته  است.

بزرگزاد تاکید کرد: تعداد کل پرسنل این سازمان در سال ۹۵، ۶۲۴ نفر است که البته مجوز های لازم برای استخدام ۱۰۰ نفر دیگر را نیز از مراجع ذیربط اخذ کرده ایم.

وی ادامه داد: براساس هرم مزلو اول باید خوراک، سکونت و مرکب انسان آماده باشد تا فرد به دنبال نوع دوستی و از خودگذشتی باشد به همین دلیل نیروهای آتش نشانی چون از جان خود مایه می گذارند هرچقدر هم حقوق بگیرند، حق دارند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان بیان کرد: البته از سال ۹۲ نظام جبران خدمتی پیاده شده تا همه کارکنان این سازمان از حقوق و مزایای یکسانی با کارمندان شهرداری برخوردار شوند به طوری که این امر در سال ۹۶ به طور کامل محقق شده است.

بزرگزاد با اشاره به حادثه پلاسکو یادآور شد: اصفهان معین تهران در بروز حوادث و حریق است اما برای معین بودن نیاز به امکاناتی در گستره ملی داریم چراکه امکانات حاضر مختص شهر و شهروندان اصفهان است.

وی ادامه داد: ساختمان های مشابه پلاسکو در چهارباغ اصفهان هم موجود هستند که از آنها بازدید به عمل آمده و تذکرهای لازم به صاحبان آنها داده شده است، در همین راستا هتل ها نیز اگر بخواهند ستاره بگیرند باید از آتش نشانی مجوزهای لازم را اخذ کنند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری با تاکید بر اینکه ساختمان های بلند مرتبه خودشان باید قدرت دفاعی در برابر حوادث را داشته باشند، عنوان کرد: از شهرک امیر حمزه تا میرزا کوچک خان و اطشاران تا فلاطوری ساختمان های بلند مرتبه وجود دارند البته سازمان آتش نشانی نردبان بلند ۴۰ متری مفصلی را از شرکتی آلمانی خریداری کرده که آبان ماه به تجهیزات این سازمان افزوده می شود؛ لوله های آتش نشانی به دلیل ارتفاع، جاذبه و وزن آب، سنگینی بالای یک تن پیدا می کنند اما اگر سیستم ایمنی ساختمان بدون عیب باشد دیگر نیازی به تحمل این وزن نیست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج