معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: نیروهای پلیس، تمامی تکایا، مساجد و محل برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) را تحت پوشش قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، محمدرضا آمویی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه بیان کرد: احیا و زنده داشتن نهضت عاشورا موجب ترویج دائمى مکتب قیام و انقلاب در برابر طاغوت‌ها و تربیت‌کننده و پرورش‌دهنده روح حماسه و ایثار است.

وی با تأکید بر اینکه افرادی که در مجالس اهل‌بیت (ع) و امام حسین (ع) شرکت می‌کنند، باید رفتارشان منطبق با این بزرگان باشد، افزود: تمام اعضای برگزاری مجالس امام حسین (ع) اعم از هیئت امناء، مداحان، مبلغان و عزاداران باید رفتار حسینی در آن‌ها جلوه کند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان وظیفه سنگین مبلغان و مداحان در انتقال درست مکتب عاشورا و پیشگیری از ورود بدعت‌های نادرست را حائز اهمیت دانست و گفت: مجالس امام حسین (ع) باید به مجلس جهل زدایی، معرفت افزایی، خرافه زدایی و معرفی مکتب حق اهل‌بیت (ع) و انس با قرآن تبدیل شود.

وی بابیان اینکه بازدیدهای لازم از آرایشگاه‌های زنانه و مردانه سطح استان انجام‌شده است، گفت: خوشبختانه برخی آرایش‌های مخصوص در ماه محرم کمتر در استان کرمانشاه به چشم می‌خورد و امیدواریم جوانان و نوجوانان عزادار، امسال نیز با پوشش مناسب، شأن و منزلت مراسمات را حفظ کنند.

این مقام انتظامی ضمن تأکید بر همراهی و همکاری مردم با عوامل انتظامی، به هیئت‌های مذهبی توصیه کرد که در راستای نظم دهی به مراسم، ساعات آغازین و پایانی برنامه‌ها را که در شورای ستاد شئون فرهنگی به تصویب رسیده، رعایت کنند.

آمویی در پایان گفت: بر اساس مصوبات صورت گرفته، "خیمه سوزی" ممنوعیت دارد، لذا از هیئت‌های مذهبی انتظار می‌رود از اجرای این برنامه خودداری کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج