قائم‌مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر امروز مردم از بهداشت و درمان کشور رضایتمندی حدود 80 درصدی دارند، حاصل تلاش 450 هزار پرسنل وزارت بهداشت در سراسر کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، ایرج حریرچی قائم‌مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم معرفی رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: اکنون 81 میلیون و 600 هزار دفترچه درمانی در دست مردم است، این در حالی است که ما هفت میلیون نفر بیمه نشده داریم.

وی در ادامه به حمایت‌های ویژه‌ وزارت بهداشت برای استان‌های مرزی و جنگ‌زده ازجمله کرمانشاه اشاره کرد و ادامه داد: از اینکه در این استان بیکاری، برخی بیماری‌های عفونی، شیوع حوادث و سوانح و ... بالاست شرمنده‌ایم، اما در مدت چهار سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه بهداشت و درمان استان کرمانشاه صورت گرفته است.

قائم‌مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بابیان اینکه سال گذشته 20 میلیون و 63 هزار نفر مرتبه در استان کرمانشاه به‌صورت سرپایی از خدمات بهداشتی و درمانی بهره‌مند شدند، بیان کرد: یعنی هر کرمانشاهی سال گذشته 10.3 بار به مراکز درمانی و پزشکی مراجعه کرده است.

وی از افزایش کلینیک‌های ویژه استان از هفت مورد به 24 مورد و افزایش پایگاه‌های بهداشت از 63 مورد به 148 مورد یادکرد و گفت: ضریب اشغال تخت نیز از 62 درصد به 73.5 درصد رسیده و این یعنی خدمات بیشتری به مردم ارائه می‌شود.

حریرچی تأکید کرد: در این مدت پنج رشته PHD جدید راه راه‌اندازی شده و تعداد دانشجویان رشته‌های PHD به 84 نفر و دانشجویان فوق‌لیسانس به 883 نفر رسیده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج