شهردار قم با تاکید بر اینکه هویت شهری و معماری در قم باید شکل اسلامی داشته باشد اذعان کرد: تمام اقدامات هزاران پروژه را در بر می‌گیرد که امیدواریم با وحدت کلمه و تعامل با دستگاه‌های مختلف خدمت‌گذاران خوبی برای مردم بوده و این برنامه‌ها را به نتیجه برسانیم.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، شهردار قم با اشاره به اعتماد مجدد شورای شهر به مدیریت فعلی شهرداری گفت: در دو سال گذشته چون برنامه جامعی وجود نداشت به صورت پروژه محور معضلات را پیگیری کردیم تا مشکلات شهر رفع شود.

وی با اشاره به تدوین برنامه پنج ساله شهر قم گفت: در ابعاد مختلف فرهنگی، خدماتی، محیط زیست و اقتصادی برنامه‌های متعددی در این برنامه گنجانده شده و در برش اول 2 هزار و 200 میلیارد تومان بودجه برای امسال دیده شده است.

سقائیان‌نژاد با تاکید بر اینکه در پنج سال آینده حدود 15 هزار میلیارد تومان پروژه برای شهر تعریف شده است تصریح کرد: از جمله مباحثی که مورد تاکید مدیریت شهری است افزایش تسهیلات حمل و نقل و ترافیک در شهر است.

وی با تاکید بر تقویت حمل و نقل عمومی در قم گفت: خط های A و B مترو قم باید هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد و ناوگان اتوبوسرانی نیز باید به امکانات روز مجهز شود.

سقائیان‌نژاد شکل‌گیری فناوری های روز در امور مدیریت شهری را مورد تاکید قرار داد و افزود: ورودی‌های شهر قم یکی از مباحث مد نظر مدیریت شهری است و در شرایط فعلی این ورودی‌ها وضعیت مناسبی ندارند.

وی با تاکید بر توسعه فضای سبز اضافه کرد: در حوزه پسماند و تفکیک زباله نیز نیازمند همکاری شهروندان هستیم.

شهردار قم از تدوین اطلس نیازمندی‌های مناطق و محلات خبر داد و گفت: سیاست‌گذاری در این محدوده‌ها براساس این اطلس‌ها صورت خواهد گرفت.

وی ایجاد فضاهای تفریحی در شهر را مورد توجه قرار داد و اذعان کرد: راه اندازی آکواریوم، تله سیژ، تله کابین، دریاچه مصنوعی و استفاده از ظرفیت‌های موجود شهر در دستور کار شهرداری قم است.

سقائیان‌نژاد برنامه ریزی برای رفع مشکل بافت فرسوده شهر را یادآور شد و افزود: سکونت‌گاه‌های غیررسمی که در مناطق مختلف شهر شکل گرفته باید ساماندهی شود.

وی با تاکید بر اینکه هویت شهری و معماری در قم باید شکل اسلامی داشته باشد اذعان کرد: تمام این اقدامات هزاران پروژه را در بر می‌گیرد که امیدواریم با وحدت کلمه و تعامل با دستگاه‌های مختلف خدمت‌گذاران خوبی برای مردم بوده و این برنامه‌ها را به نتیجه برسانیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج