به مناسبت آغاز سال تحصیلی و جهت تشویق و ترغیب شهروندان برای استفاده از مترو، بلیت متروی اصفهان پس از رأی‌گیری در شورای شهر در 2 هفته ابتدای مهر رایگان شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، به مناسبت آغاز سال تحصیلی و تشویق و ترغیب شهروندان برای استفاده از مترو، لایحه دوفوریتی در خصوص رایگان شدن 15 روزه بلیت متروی اصفهان با 9 رأی موافق، 2 رای ممتنع و 2 رأی مخالف به تصویب شورای اسلامی شهر اصفهان رسید.

مدیرعامل شرکت مترو منطقه اصفهان در خصوص این لایحه در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: تا روز پنجشنبه هفته گذشته تعداد مسافران مترو در اصفهان 6 هزار مسافر بود که بهای بلیت برای جا‌به‌جایی هر مسافر 500 تومان دریافت می‌شد.

علیرضا فاتحی گفت: از روز گذشته با افزایش زمان فعالیت متروی اصفهان که مقرر شد از ساعت 6:30 تا 19:30 برای نخستین بار صورت گیرد، تعداد مسافران آن به 10 هزار و 250 مسافر رسید که هدف از افزایش ساعات کاری مترو آشنایی بیشتر شهروندان برای برنامه‌ریزی بهتر جهت استفاده از آن بود تا فرزندان آن‌ها بتوانند با سیستم زمانی مشخص به مدارس بروند.

وی افزود: با افزایش ساعات کاری متروی اصفهان، ترافیک مسیر شمال به جنوب این کلان‌شهر روانتر شده است؛ اگر شورای اسلامی شهر اصفهان برای دو هفته ابتدایی مهرماه مجوز دهد تا برای روان‌تر شدن ترافیک شهر اصفهان بلیت مترو رایگان شود، شهروندان برای استفاده از مترو ترغیب و تشویق خواهند شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج