در راستای اجرای طرح مهرانه و در آغازین روزهای بازگشایی مدارس بسته های آموزشی و بهداشتی در مقاطع تحصیلی ابتدایی ، راهنمایی و متوسطه بین 105 کودک کار و خیابانی دختر و پسر توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی بهزیستی هرمزگان، در این مراسم معاون امور اجتماعی بهزیستی استان هرمزگان اظهار داشت: از دیدگاه جامعه شناسان،  مسائل اجتماعی از جمله فقر محصول کارکرد نا مناسب جامعه و ساختارهای نادرست اقتصادی است.

وی تصریح کرد : سازمان بهزیستی با راه اندازی مراکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده بصورت روزانه از ظرفیت موسسات مردم نهاد به پدیده کودکان کار و خیابانی بصورت ویژه توجه نموده است.

زهرا دارابی افزود: رویکرد این مرکز بصورت ارائه خدمات روانی اجتماعی و تخصصی مددکاری روانشناسی ، پزشکی ، پرستاری و حقوقی می باشد .

وی رویکرد خانواده محور مبتنی بر حمایت و توانمندسازی خانواده با تاکید بر تحصیل و آموزش کودک را از مهمترین رویکردها دانست و عنوان کرد : این رویکرد زمینه ساز ایجاد بستر مناسب جهت بازگشت به زندگی سالم است.

دارابی اضافه کرد: در این رویکرد ، با توجه به اصل توانمندسازی تلاش جهت افزایش فرصت و امکانات مورد نیاز رشد و پرورش کودک و ارتقای توانایی و مهارتهای آموزشی ، اجتماعی و حرفه آموزی کودک یا خانواده مور تاکید می باشد.

معاون امور اجتماعی بهزیستی هرمزگان افزود : به همین منظور با توجه به ضرورت تاکید برای تحصیل کودکان بازمانده از تحصیل بهزیستی استان هرمزگان برای 105 کودک کار و خیابانی دختر و پسر بسته های آموزشی و بهداشتی تحت عنوان "طرح مهرانه" در مقاطع تحصیلی ابتدایی ، راهنمایی و متوسطه با سرانه 3 میلیون ریال تهیه و در اختیار این عزیزان قرار گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج