مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان اعلام کرد: بیش از ۶۰ درصد املاک واقع شده در بافت های فرسوده فاقد سند مالکیت هستند و نمی توانند از تسهیلات بانکی استفاده کنند.

به گزارش خبر گزاری موج از اصفهان، حسین جعفری در گفت و گویی با بیان اینکه بالغ بر 60 درصد املاک واقع شده در بافت فرسوده فاقد سند مالکیت هستند، اظهار کرد: املاک برای اینکه بتوانند از تسهیلات نوسازی استفاده کنند به سند مالکیت نیاز داشته و نبود این سند مانع ارائه تسهیلات به این بخش از شهر شده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان با اشاره به وجود بالغ بر 230 لکه بافت فرسوده در منطقه 15، عنوان کرد: در حال حاضر مناطق 1، 3، 4 و 5 بیشترین آمار بافت فرسوده را به خود اختصاص داده اند.

وی با بیان اینکه شهر اصفهان دارای بخش زیادی بافت فرسوده یا بافت ناکارآمد شهری است، گفت: در شهر اصفهان حدود 2 هزار و 300 هکتار بافت ناکارآمد مصوب وجود داردکه با توجه به شاخص های ۳ گانه، به تایید شورای عالی شهرسازی و معماری کشور رسیده است.

جعفری وجود بافت فرسوده در کلان شهرها را یکی از موانع توسعه شهری دانست و خاطرنشان کرد: اکثر یافت های فرسوده کلان شهرها در قلب و مرکز شهر واقع شده و باید برای آن ها چاره ای اندیشیده شود.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان با بیان اینکه بافت های فرسوده به عنوان بخشی از بدنه شهرها دچار عارضه های زیادی شده اند، تاکید کرد: طبق قانون برنامه ششم توسعه : مقرر شده تسهیلاتی در اختیار مردم قرار گیرد و برای تامین زیرساخت ها در بافت های ناکارآمد نیز اعتباراتی در طول برنامه ششم پیش بینی شود.

وی تاکید کرد: احیای بافت های فرسوده اقدامی بین بخشی است و ۳۵ دستگاه مسئولیت دارند که هر دستگاهی باید به وظایف خود عمل کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج