دکتر خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان: برگزاری نمایشگاه کتاب، از روش‌های مؤثر در نشر علم و دانش است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان، در حاشیه بازدید از یازدهمین نمایشگاه کتاب استان، گفت: کیفیت برگزاری مناسب است و این نمایشگاه، فرصت خوبی برای علاقمندان به کتاب و فرهنگ کتاب‌خوانی است.

عزیزی، که به همراه معاون پژوهشی و فناوری و تنی چند از اساتید و کارکنان دانشگاه لرستان در نمایشگاه حاضر شده بود، تصریح کرد: نشر علم فقط از طریق تعلیم و یادگیری نیست، بلکه برگزاری نمایشگاه‌ها نیز به نشر علم و دانش در جامعه کمک کرده و خواهد کرد.

وی، تشریح کرد: دانشگاه لرستان کوشش کرده است در دو بخش کتاب‌های چاپی و الکترونیکی، فعالیت‌ خود برای رفع نیاز دانشجویان و استادان را افزایش دهد؛ برای نمونه، پهنای باند اینترنت دانشگاه لرستان که در ابتدای دولت تدبیر و امید 34 مگابیت بود الان به 160 مگابیت ارتقا پیدا کرده و تعداد کتابها و مقالات الکترونیکی کتابخانه دانشگاه لرستان نیز رو به افزایش است.

عزیزی گفت: دانشگاه لرستان با پایگاه‌های معتبر علمی اینترنتی هم همکاری دارد تا دانشجویان و استادان بتوانند به‌راحتی کتاب‌های مورد نیاز خود را فراهم کنند.

وی افزود: خوابگاه‌های دانشجویی نیز مجهز شده‌اند به‌گونه‌ای که در هر ساعت، تعداد 20 دانشجو می‌تواند لینک‌ کتاب‌ها و مقالات علمی را در دسترس داشته باشد.

عزیزی ضمن بازدید از غرفه دانشگاه لرستان، مستقر در یازدهمین نمایشگاه کتاب لرستان، خاطر نشان کرد: ای‌کاش نمایشگاه در اواسط مهرماه برگزار می‌شد؛ زیرا در حال حاضر، عمده دانشجویان مشغول ثبت‌نام هستند و به دانشگاه‌ها مراجعه نکرده‌اند؛ ولی در مجموع، کیفیت برگزاری نمایشگاه کتاب استان، مناسب است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج