فرماندار سیاهکل در اجلاس کشورهای برنج خیز آسیای میانه و قفقاز که در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامیسیاهکل برگزار گردید گفت: نگاه ما به استفاده مثبت از تجربیات کشورهای دوست معطوف است.

به گزارش خبرگزاری موج از سیاهکل، رضا اسلامی فرماندار سیاهکل در اجلاس کشورهای برنج خیز آسیای میانه و قفقاز که در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیاهکل برگزار گردید  گفت: نگاه ما به استفاده مثبت از تجربیات کشورهای دوست معطوف است.

اسلامی اظهار کرد: شهرستان ما دارای سه اقلیم جلگه ای، جنگلی و کوهستانی است و این موقعیتی است که فرصت سرمایه گذاری به منظور توسعه را فراهم می آورد، چرا که توسعه شهرستان سیاهکل بر پایه کشاورزی و بعد گردشگری استوار است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیتی که دولت روحانی در باب برجام به وجود آورده باید دوستی و همکاری در سطح بین الملی مدنظر قرار گیرد و تلاش شود تا با استفاده از این فرصت و با پرداختن به موضوع اشتغال و تولید کشور خویش را به لایه های فوقانی پیشرفت برسانیم.

وی برخورداری شهرستان سیاهکل از اقلیم مناسب را ویژگی خوبی برای کشت گیاهان دارویی و اقلام استراتژیک کشاوزی ذکر و تصریح کرد: با اندکی سرمایه گذاری در این بخش می توان به نتایج خوبی دست یافت و فرمانداری سیاهکل نیز آماده حمایت ازاین سرمایه گذاران هستند.

اسلامی همچنین اضافه کرد: سرمایه گذاران برای تولید برنج سبز و فاقد هرگونه نیترات می توانند اقدام به ایجاد مزارع خاص کنند و از نهایت حمایت فرمانداری در این زمینه برخوردارشوند.

اسلامی، دنیای امروز را دنیای هوشمند خواند و افزود: دانش و اطلاعات کافی در زمینه کاشت، داشت و برداشت گیاهان دارویی و محصولات راهبردی فاقد نیترات و سموم وجود دارد و این بهترین محیط است که شما از این موقعیت بدست آمده و استثنایی سیاهکل نهایت استفاده را بکنید.

وی تاکید کرد: شما نمایندگان کشور های برنج خیز می توانید با خیال راحت و بدون دغدغه در اینجا سرمایه گذاری کنید.

نمایندگان هشت کشور برنج خیز منطقه آسیای میانه و قفقاز ضمن تشکر از بانیان این اجلاس علاوه بر گسترش ارتباط بیشتر در زمینه ی آشنایی با روشهای سنتی کاشت برنج در هر منطقه و سرمایه گذاری در سیاهکل خواستار روابط فرهنگی و تمدنی بیشتر با ایران و گیلان شدند.

نمایندگان هشت کشور برنج خیز شرکت کننده در این اجلاس شامل افغانستان، آذربایجان، تاجیکستان، قرقیزستان، ازبکستان، ارمنستان، ترکیه، قزاقستان به همراه ایران در این اجلاس حضور داشتند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج