مجید کیان‌پور، از مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش خواست تا برای افزایش ایمنی سیستم گرمایشی در مدارس مناطق سردسیری چاره اندیشی کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، مجید کیان‌پور  با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، با درخواست از مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش برای افزایش ایمنی مدارس، گفت: استفاده از بخاری نفتی در برخی از مدارس به ویژه در نقاط سردسیری مسئله‌ای ا‌ست که در چند سال اخیر حوادث تلخی را رقم زده است و ضرورت ایجاب می‌کند تا پیش از شروع فصل سرما، فکری اساسی برای سیستم گرمایش چنین مدارسی صورت گیرد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، وضعیت ساختمانی برخی مدارس را نیز نامناسب دانست و افزود: متاسفانه در سال‌های گذشته اخبار و گزارشات متعددی در رابطه با این مسئله از طریق انواع رسانه‌ها به گوش رسیده است که خود نشان از ضرورت رسیدگی ویژه به این موضوع دارد.

نائب رییس کمیسیون عمران مجلس احساس آرامش و امنیت در فضاهای آموزشی را یکی از عوامل موثر در فرآیند یاددهی و یادگیری عنوان کرد و تصریح کرد: باید به دنبال شرایطی باشیم تا دانش‌آموزان در محیط مدرسه احساس آرامش کنند و با خاطری آسوده در پی تحصیل علم و دانش باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج