مهرداد فتحی‌بیرانوند، از برگزاری ویژه‌برنامه‌ی گرامی‌داشت «روز غار پاک» در لرستان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در خصوص برگزاری این آئین، گفت: با عنایت به فرا رسیدن دوم مهر ماه که به نام «روز غار پاک» نامگذاری شده است، سعی داریم با بهره‌گیری از ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد، گروه‌های کوهنوری و سمن‌های زیست‌محیطی، و نیز، نصب پلاکارد هشداری، تبلیغی و آموزشی، ضمن بازدید از غارهای سطح استان، نسبت به پاکسازی محیط‌زیست، خصوصاً محوطه‌ی غارها اقدام کنیم.

مهرداد فتحی بیرانوند، افزود: از دیگر اقدامات این روز، درج شعار زیست‌محیطی در سربرگ نامه‌های اداری دستگاه‌های اجرایی استان است که می‌تواند در ترویج فرهنگ زیست‌محیطی تاثیرگذار باشد.

وی افزود: این اقدامات در راستای معرفی و ضرورت حفاظت ازغارها به عنوان چشم اندازهای طبیعی و زیستگاه های منحصر به فرد انجام می شود.

فتحی بیرانوند یادآورشد: غارها علاوه بر اهمیت حفظ نمونه‌ها، جلوه‌ها و مناظر کارستی به عنوان بخشی از راهبرد حفاظت از تنوع جهانی زمین محسوب می شوند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان با بیان ظرفیت غارها، تاکید کرد: از جمله قابلیت‌های غارهای استان می‌توان به ظرفیت توریستی، طبیعت‌گردی، توانمندسازی اقتصاد بومی اشاره کرد ضمن اینکه، غارها می‌توانند محلی برای درمان بیماری‌های تنفسی باشند، چرا که برخی غارهای لرستان دارای چشمه‌های آب گرم هستند. لذا لازم و ضروری است که در حفاظت از این موهبت‌الهی، پیش‌قدم باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج