هم‌زمان با نخستین روز از ماه مهر و آغاز سال تحصیلی جدید، زنگ مهر و مقاومت در مدارس لرستان به صدا در آمد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، هم‌زمان با بازگشایی مدارس و سال تحصیلی جدید، در مراسمی با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه خرم‌آباد، استاندار لرستان، مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسوولین، زنگ مهر و مقاومت در خرم‌آباد به صدا در آمد.

استاندار لرستان در این آئین، گفت: روز اول مهر، روزی است که خانواده‌ها، فرزندان خود که بزرگترین سرمایه زندگی‌شان است را به خانه و خانواده‌ی دوم می‌سپارند. شکی نیست که بخش بزرگی از تحولات زندگی دانش‌آموزان در محیط مدرسه شکل می‌گیرد و این از اهمیت فضای درس و مدرسه و تحصیل است.

سید موسی خادمی افزود: امروز ۳۲۰ هزار سرمایه اصلی استان را برای فعالیت‌های اجتماعی و تکنولوژی آماده می‌کنیم و معتقدیم که آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد و نیاز به حمایت بیشتری دارد.

وی تصریح کرد: سرمایه‌های یک جامعه شامل منابع طبیعی، فیزیکی و تولیدی و انسانی است که سرمایه انسانی بزرگترین ثروت هر جامعه است. مطالعات نشان داده در کشورهای توسعه یافته ۷۰ درصد سهم ثروت مربوط به انسانی و کمتر از ۳۰ درصد مربوط به سایر منابع است.

استاندار لرستان با اظهار نگرانی از وضع موجود، گفت: در ایران این آمار بالعکس بوده و بالای ۸۰ درصد ثروت ناشی از منابع طبیعی و کمتر از ۲۰ درصد انسانی است که نشان می‌دهد برای سرمایه انسانی کاری نکرده‌ایم و فاصله زیادی با جهان توسعه یافته داریم.

وی ادامه داد: باید به آموزش و پرورش توجه کرد چراکه هزینه در آن مصرف نیست بلکه سرمایه‌گذاری است که در آینده چندین برابر بازگردانده خواهد شد.

استاندار لرستان در بخش پایانی سخنان خود در آئین زنگ مهر و مقاومت، تاکید کرد: خروجی مدارس باید مهارت‌آموزی باشد و در آینده این افراد بتوانند کار کنند. در این شرایط می‌توان ادعا کرد که این امر یعنی عین سرمایه‌گذاری.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج