مدیر جمعیت شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار گیلان گفت:ترویج فرهنگ دفاع مقدس که گفتن از آن ارزه برجان دشمنان می افکند، از اهداف فرزندان شاهد و ایثارگر گیلان است.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، محمد رمضانی در جلسه گردهمایی تشکل های مردم نهاد که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سالن استانداری گیلان برگزار شد، گفت: فرهنگ دفاع مقدس الگویی تمام عیار برای هر جامعه ای است که رستگاری را دنبال می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اغلب اعضای این جمعیت که از فرزندان شهدا و ایثارگر گیلان هستند، اضافه کرد: فرهنگ دفاع مقدس با خون ما امیخته است و جلوگیری از کم رنگ شدن این فرهنگ بی‌نظیر از دغدغه‌های فرزندان شاهد و ایثارگر استان محسوب می‌شود.

رمضانی با بیان اینکه رزمندگان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل با فرهنگ ایثار و جوانمردی در برابر دشمن مقاومت کردند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور نصیب دشمنان جمهوری اسلامی ایران شود،خاطر نشان کرد: دشمنان اسلام ناب به سرکردگی شیطان اکبر با ایجاد گروه‌های تند‌رو مانند القاعده و داعش و به راه انداختن جنگ‌های نیابتی در اطراف میهن اسلامی و تحریم‌های ظالمانه همه و همه برای ساقط کردن نظامی است و امروز هم ترویج فرهنگ دفاع مقدس رمز پیروزی ما بر دشمنان جمهوری اسلامی ایران است.

مدیر جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار گیلان با اشاره به تقارن ماه محرم با هفته دفاع مقدس گفت: رزمندگان دفاع مقدس شاگردان مکتب عاشورا بودند و اعضای این جمعیت نیز با تاسی از این مکتب بزرگ، آمادگی خود را جهت ترویج و تحقق اهداف دفاع مقدس در استان اعلام می‌دارد.

در ادامه این جلسه پورحسن مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس و آغاز ماه محرم، تصریح کرد: حرکت در مسیر قیام ابا عبدالله الحسین (ع) رمز موفقیت رزمندگان در دوران دفاع مقدس بود.

وی با بیان اینکه شاعران گیلانی در حوزه ادبیات حوزه دفاع مقدس حضور موفقیت آمیزی دارند، تصریح کرد: شاعران ما در حوزه ادبیات دفاع مقدس حرف برای گفتن دارند.

پورحسن وی با بیان اینکه در گذشته در حوزه دفاع مقدس هیچ اثر ادبی جز شاهنامه وجود نداشت، افزود: با شروع جنگ تحمیلی فصلی جدید در حوزه ادبیات باز شد به گونه‌ایی که این آثار به زبان‌های دیگر هم منتشر شده است.

پورحسن ادبیات حوزه دفاع مقدس را ماندگار دانست و گفت: ادبیات دفاع مقدس ادبیات محکمی است

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان از تشکل‌های مردم نهاد به عنوان فرهیختگان جامعه یاد کرد و افزود: کمک به جامعه مهمترین ظرفیت وجودی تشکل‌های مردم نهاد است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج