فرماندار آستار گفت: دانش آموزان باید در کنار یادگرفتن فرمول ها در مسیر استفاده درست از تکنولوژی پیش بروند تا آموزه های خود را مهارتی کنند

به گزارش خبرگزاری موج از آستارا، یونس رنجکش اظهار کرد: امروز در کنار زنگ مهر، زنگ مقاومت نیز نواخته شد و در پیوست این دو تقارنی به نام محرم داشتیم، تقارنی زیبا که هر سه در مسیر اعتلای جامعه اسلامی است.

یونس رنجکش اظهار کرد: اگر امروز رییس جمهور ما با قدرت و صلابت از حاکمیت و ملت و هویت ایرانی- اسلامی در جهان دفاع می کند، بخاطر همین پشتوانه هایی است که در داخل کشور تولید شده است.

  فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: متاسفانه امروز مشکل عمده اشتغال بخاطر نداشتن مهارت است از همین رو دانش آموختگان باید مهارت های لازم جهت ورود به عرصه کار و تلاش را بیاموزند و این آموزش باید از همین مدارس شکل بگیرد.

وی اضافه کرد: آنچه امروز در حوزه معرفت آموزی در مدارس و دانشگاه های ما شکل می گیرد در واقع در مسیر همان آموزه های علمی در مسیر ارزش های نهفته در دل انقلاب اسلامی ماست،امیدواریم در آغاز سال تحصیلی در همان مسیر با بهره وری درست بتوانیم در اعتلای جامعه اسلامی مان گام محکمتر برداریم.

وی ادامه داد: یک بخش از آموزه های ما اموزش هایی است که در مسیر آموختن فنون دانش است درسی که می خوانیم، فرمولی که یاد می گیریم، ان را در حوزه دانش بکار می گیریم تا در حوزه های مختلف اثربخش باشیم اما آنچه که جامعه امروز بیش از همه به آن نیازمند است آموزش های مهارتی است.

به گفته رنجکش؛ دانش آموزان باید در کنار یادگرفتن فرمولهای فیزیک و شیمی و ریاضی ... ، در مسیر استفاده درست از تکنولوژی ها پیش بروند تا بتوانند اموزه های خود را مهارتی کنند.

وی تاکید کرد: ما امروز در جامعه خودمان خلا مهارت داریم، اولیا و معلمان، در کنار آموزش های علمی که دانش اموزان فرامی گیرند، باید این سرمایه ها را در مسیر مهارت آموزی هدایت کنند تا در مسیر بهره وری درست قرار بگیرد.

فرماندار آستارا افزود: امروز اگر با مشکل بیکاری و اشتغال مواجه هستیم به عنوان یک مدیر اجرایی و به عنوان یک معلم باید بگویم بالای 70 تا 90 درصد مشکل ما بخاطر نداشتن مهارت است دانش اموختگان ما مهارت های لازم جهت ورود به عرصه کار و تلاش را ندارند و این از همین مدارس باید شکل بگیرد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه دولت و آموزش و پرورش برنامه ریزی های خوبی را در حوزه مهارت آموزی در هنگام تحصیل دارد اما اولیای عزیز هم باید دستان آموزش و پرورش را در مسیر پویا تر شدن جامعه هدف ما که همان دانش آموزان عزیز هستند بگیرند.

وی اظهار امیدواری کرد: در فصل جدید علم و دانش شاهد شکوفایی های بیشتر در مسیر توسعه کشور عزیزمان باشیم.

رنجکش با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس همه پای کار آمدند، بدون اینکه نگاه کنند چه شخصیت علمی دارند چه شخصیت اجتماعی دارند، رفتند پشت درهای ایران عزیز ایستادند و نگذاشتند دشمن حتی یک گام به جلو بیاید.

وی ادامه داد: امروز هم ما نیازمند همین همگرایی و همراهی هستیم نیازمند همین ارزش های نهفته در دفاع مقدس هستیم تا سنگر علم و دانش را نیز پویا نگه داریم.

فرماندار آستارا خاطرنشان کرد: اگر امروز رییس جمهور ما با قدرت و صلابت از حاکمیت و ملت و هویت ایرانی اسلامی ما در جهان دفاع می کند بخاطر همین پشتوانه هایی است که در داخل کشور تولید شده است؛ بخاطر قدرتی است که ملت ما دارد و این قدرت را در نماد یک رییس جمهور نمایان کرده است تا از هویت ملی ما  دفاع کند آن هم در مقابل چهره ای که در مهد قدرت دنیای امروز ایستاده است و خودش را مدعی مدیرت جهان می داند.

وی گفت: وقتی انجا با ان اقتدار از جمهوری اسلامی دفاع می شود یعنی این پشتوانه داخلی است که توانسته است این قدرت را تولید کند امیدوارم به پاس همین قدرت تولید شده بتوانیم مشکلاتی نظیر مشکل اقتصادی کشور را نیز حل کنیم.

وی با تاکید بر همدلی دولت و ملت خواستار پیشبرد اهداف توسعه با آموزه های برامده از جامعه اسلامی شد.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا کسب علم و دانش را بهترین سعادت برای انسان خواند و افزود: امیدواریم دانش آموزان با سرلوحه قرار دادن مکتب راستین شهدا، در جبهه علم و دانش، کشور را به مرتبه علمی بالایی در جهان برسانند.

مدیر آموزش و پرورش آستارا هم در این آئین گفت: این شهرستان از قدمت و غنای فرهنگی ممتازی برخوردار است و در سال های نه چندان دور، از معلمان آستارا برای تدریس در شهرستان های همجوار استفاده می شد.

سجاد موسوی اجرای سند تحول بنیادین را از دغدغه های مسئولان آموزش و پرورش خواند و افزود: همه چیز برای شروع سال تحصیلی پربار و پرتلاش در آستارا آماده است و امیدواریم دانش آموزان و معلمان در راه کسب علم و فضیلت، توفیق بیشتری کسب کنند.

وی افزود: 16 هزار دانش آموز در 530 کلاس درس، سال تحصیلی 97-96 را در شهرستان آستارا آغاز کردند و حدود 10 هزار نیروی انسانی در اداره آموزش و پرورش آستارا برای پشتیبانی اداری آموزشی و موفقیت علمی آنها تلاش می کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج