رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش حذف برخی واسطه‌ها در نظام آموزشی از مهمترین برنامه‌های این وزارتخانه است.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرسول عمادی قبل از ظهر امروز در آیین بازگشایی مدارس کهگیلویه و بویراحمد و نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت در یاسوج، با بیان اینکه برنامه تحول در مدیریت نظام تعلیم و تربیت تدوین شده است، اظهار کرد: این برنامه مبتنی بر اهداف، برنامه‌ها و راهکارهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که در حال طی شدن مراحل نهایی و تصویب است.

وی افزود: تحول در متن برنامه‌ها و متون درسی وتحول در نظام مدیریت آموزشگاهی از مهمترین برنامه‌های آموزش و پرورش است.

عمادی با بیان اینکه مبنا و مبدأ هر تحولی در آموزش و پرورش از مدرسه آغاز می‌شود، اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه‌ها حذف برخی واسطه‌ها در نظام آموزشی است.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش افزود: اخلاق باید در متن برنامه های آموزشی قرار گیرد تا ارتقاء فعالیت آموزشگاه محقق شود.

عمادی تاکید کرد: تحول در مدیریت آموزشگاهی است که لازمه تحقق آن فراهم کردن زیرساخت‌های لازم و توجه به سخت افزارها و نرم افزارها خواهد بود.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: بر اساس این برنامه تحول در برنامه‌های مدارس مورد نظر بوده و هرگونه تغییر و دگرگونی نیز از مدرسه آغاز و انجام می‌شود.

عمادی عنوان کرد: یکی از اهداف مهم تحول در مدیریت آموزشگاهی کمک به تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و خواسته‌های رئیس جمهوری، اقتضائات سند تحول بنیادین و ضرورت‌های امروز ایران است.

وی ابراز داشت: باید برنامه‌های مدارس کشور مهارت محور و مبتنی بر ایجاد نشاط و تحرک بیشتر بین دانش آموزان باشند.

عمادی گفت: نباید تنها به حافظه دانش آموزان متکی بود بلکه لازم است سطوح دیگر یادگیری نیز پوشش داده شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج