مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: پرورش دانش آموزانی نقاد، مدافع ارزش ها، پرسش گر و مسئولیت پذیر براساس اسناد بالادستی از اهداف اصلی آموزش و پرورش است.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، مهدی حاجتی در آیین بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید که در مدرسه دخترانه فرزانگان ناحیه دو رشت برگزار شد، گفت: آموزش و پرورش به عنوان نهادی که با اقشار مختلف در تعامل است، مصمم به اجرای اسناد بالادستی مانند سند تحول بنیادین و سیاست های کلی  مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام ماه محرم خاطرنشان کرد: با تبیین فلسفه قیام حضرت امام حسین و سوگواری سالار شهیدان می توانیم راز ماندگاری نهضت حسینی را بهتر برای دانش آموزان و قشر جوان تشریح کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در ادامه افزود: در استان، آماده سازی مدارس برای آغاز سال تحصیلی جدید، در قالب پروژه مهر با قوت و قدرت اجرا شده و 375 هزار دانش آموز در  5 هزار و 181 مدرسه و 19 هزار و 627 کلاس درس ساماندهی شده اند که از این تعداد دانش آموزان ، بیش از 31 هزار نفر مربوط به پایه اول دبستان هستند.

حاجتی در پایان با تقدیر از نقش والای معلمان در امر تعلیم و تربیت از نقش سازنده نهادها و سازمانهایی که گام های موثری در جهت کمک به آموزش و پرورش برمی دارند، تشکر کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج