زنگ آغاز سال تحصیلی جدید مدارس استان قم صبح امروز نواخته شد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، مراسم آغاز سال تحصیلی جدید مدارس استان قم  با استاندار قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان معاون پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزیر آموزش‌ و پرورش، مدیرکل آموزش وپرورش، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم،  فرماندار قم،  رئیس شورای شهر قم، معاون استاندار قم و جمعی از خانواده‌ها و دانش آموزان در مدرسه شاهد حضرت خدیجه(س) قم برگزار شد.

ابتدامراسم مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قم با اشاره به مجاهدت‌های شهدای گران‌قدر 4 دهه اخیر انقلاب اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز کشور را از این فداکاری‌ها وام گرفته‌ایم بنابراین وظیفه همه مردم است که یاد و خاطره همه شهدا را گرامی دارند.

وی با تأکید بر همراهی مداوم آموزش‌وپرورش استان قم با چالش‌های مختلف انقلاب اسلامی افزود: در دهه 60 شمسی با وجوداینکه تنها 30 واحد آموزشی در استان قم وجود داشت اما این استان بیش از 1000 شهید دانش‌آموز تقدیم انقلاب اسلامی کرد که نشان می‌دهد دانش آموزان ما از کمال و پختگی عقلی فراوانی برخوردار هستند.

حمیدرضا شیخ‌الاسلام خاطرنشان کرد: در بین شاخص‌های مهم توسعه باسواد شدن از مهم‌ترین واصلی‌ترین آن‌هاست که در استان قم مشکلی در این رابطه در بین دانش آموزان وجود ندارد.

وی با اشاره به برخی اهداف و فعالیت‌های مهم آموزش و پرورش استان قم در سال‌های اخیر عنوان کرد: فعالیت‌های قرآنی یکی از محورهای اصلی این اداره‌کل است که امیدواریم خروجی آن در بین دانش آموزان احترام به پدر و مادر و تمامی افرادی باشد که به نحوی به گردن آن‌ها حق‌دارند.

همچنین در پایان این مراسم تعهدنامه دانش آموزان استان قم برای سال تحصیلی جدید توسط یکی از دانش‌آموزان مدرسه حضرت خدیجه(س) قرائت شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج