استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه باید آینده را در حوزه نیروی انسانی رقم بزنیم، خاطرنشان کرد: ما به نسلی انقلابی و جهادگر نیاز داریم که بتوانند قله‌های علم و دانش و فناوری را فتح کنند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، فریدون همتی در آیین آغاز سال تحصیلی 97-96 و بازگشایی مدارس که در دبیرستان دخترانه شاهد بندرعباس برگزار شد، ضمن تسلیت ایام ماه محرم و شهادت سالار شهیدان، عنوان کرد: ما هرآنچه در زندگی داریم الهام گرفته از قیام امام حسین(ع) و مکتب عاشورا و شهدایی است که به عشق امام حسین در راه دفاع از این کشور به خصوص در دفاع مقدس جان خود را فدا کردند.

وی ضمن اشاره به هفته دفاع مقدس، افزود: دفاع مقدس در تاریخ ایران اسلامی برجسته و ماندگار است و همه استعدادها در دفاع مقدس در کنار هم قرار گرفتند و نقش فرهنگیان و دانش آموزان نیز زیبایی خاصی را به دفاع مقدس بخشید.

آموزش و پرورش مهمترین نهاد اجتماعی بعد از خانواده

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه امروز در سنگر علم و دانش باید تعلیم و تربیت را با قدرت و هوشمندی و دقیق دنبال کنیم، ادامه داد: نسل جدید و دانش آموزان آینده‌سازان ایران اسلامی هستند و باید با روحیه جهادی و بسیجی در جهت کسب علم و دانش جهاد و کوشش کنند.

همتی بیان داشت: سال تحصیلی را باید با نگاه مسئولانه و شناخت وظیفه نسبت به آیندگان و شناخت دقیق تاثیر کار امروز در آینده کشور آغاز کنیم تا موفقیت‌های فراوانی در عرصه علم و دانش داشته باشیم.

وی آموزش و پرورش را مهمترین نهاد اجتماعی بعد از خانواده دانست و اظهار داشت: کشورهای پیشرفته بر این بخش تمرکز دارند و معتقد هستند برای جهش‌های بزرگ باید در این بخش سرمایه‌گذاری کنند و در کشورهایی همچون ژاپن و کره جنوبی منابعی همچون نفت و گاز ندارند اما با تکیه بر نیروی انسانی که سرمایه‌ای بی انتها است پیشرفت کرده‌اند.

مقام عالی دولت در استان با تاکید بر اینکه باید آینده را در حوزه نیروی انسانی رقم بزنیم، خاطرنشان کرد: ما به نسلی انقلابی و جهادگر نیاز داریم که بتوانند قله‌های علم و دانش و فناوری را فتح کنند.

همتی اضافه کرد: با وجود تمامی مشکلات مالی و تحریم‌ها اما بخش عظیمی از توجه دولت تدبیر و امید در چهار سال گذشته در دو حوزه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها و پشتیبانی از نیروهای مسلح در راستای تامین امنیت متمرکز شد.

توجه ویژه‌ نظام جمهوری اسلامی ایران به بخش آموزش و تعلیم و تربیت

وی یادآور شد: امروز علی‌رغم ناامنی‌هایی که دشمنان در کشورهای اطراف ایجاد کرده‌اند و اهداف آنها به سمت جمهوری اسلامی ایران است اما با انسجام و وحدت و همدلی و پیوند ناگسستنی ملت و رهبری و دولت، همه توطئه‌ها خنثی شده است و امنیت کشور ما بی‌نظیر است و در بستر امنیت می‌توان جهش یافت و به توسعه کشور و ساختن ایران شتاب داد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران توجه ویژه‌ای به بخش آموزش و تعلیم و تربیت دارد، عنوان کرد: علی‌رغم مشکلاتی که داریم دولت از این بخش غفلت نکرده است و بودجه آموزش و پرورش در چهار سال اخیر از جهشی قابل توجه برخوردار شد.

باید وضعیت بهتری برای  آینده‌سازان رقم بزنیم 

همتی با تاکید بر اینکه دانش آموزان هرمزگانی نباید در ورود به دانشگاه‌ها دچار مشکل باشند، افزود: نباید به وضع موجود تکیه شود و باید وضعیت بهتری برای این آینده‌سازان رقم بزنیم و باید نسلی را تربیت کنیم که در حوزه دانش و علم و فناوری سرآمد باشند چون آینده در اختیار کسانی است که در حوزه علم و دانش دارای شرایط خوب باشند.

وی گفت: امروز فرزندان این ملت موشک‌های قاره‌پیما می‌سازند و در حوزه هسته‌ای فرزندان این کشور با تکیه بر باور انقلابی به جایگاه بسیار خوبی رسیده‌اند.

زنگ 2

استاندار هرمزگان با بیان اینکه امروز دشمن و به خصوص آمریکا از ایران عصبانی است، ادامه داد: کشور ما با منطق درست و هدایت مقام معظم رهبری و تلاش دولت فضای جهانی را از آمریکایی‌ها گرفته و شاهد هستیم که در موضوع سخنرانی اخیر رئیس جمهور آمریکا درخصوص برجام، دنیا با آمریکا همراهی نکرد که همه این موفقیت‌ها از شایستگی و توانمندی فرزندان این ملت است.

در این مراسم زنگ بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 97-96 توسط استاندار هرمزگان نواخته شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج