جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور با اعلام اینکه، از ابتدای امسال بیش از ۱۴ هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در کشور کشف شده است، گفت: کشف کالای قاچاق در این مدت ۳۲ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

به گزارش خبرگزاری موج از بندرعباس، سردار اسکندر مومنی پیش ازظهر جمعه در حاشیه مراسم ۳۱ شهریور در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش کالای قاچاق سازمان یافته در کشور افزود: پرونده‌های بزرگ قاچاق بالای ۵۰۰ میلیون تومان نیز نسبت به پارسال ۵۷ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: بیشتر کالا ها‌ی قاچاق کلان و سازمان یافته با همکاری گمرک بدست آمده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور افزود: مبارزه با کالای بزرگ و حجیم، تمرکز بر کارهای اطلاعاتی و حضور در مبادی گمرک از اولویت‌های پلیس در مبارزه با قاچاق کالاست.

مومنی گفت: در هرمزگان نیز از ابتدای سال بیش از ۲ هزار میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شده است که ۲۳ درصد بیشتر از پارسال است.

جانشین نیروی انتظامی کشور افزود: بزرگترین محموله قاچاق در هرمزگان از ابتدای سال به ارزش ۳۶۰ میلیارد ریال کشف شده است.

مومنی گفت: این کالای قاچاق از ۲۳ کانتینر و یک فروند لنج باری در هفته گذشته بدست آمده است.

وی افزود: کالای قاچاق از نوع پارچه، لاستیک، مواد نیروزا، لوستر و کاغذهای رولی است.

جانشین فرمانده انتظامی کشور گفت: قاچاق چیان با جعل مدارک گمرکی و اظهار خلاف واقع، قصد خروج این کالا ها را از مبادی گمرک هرمزگان به مقصدهای دیگری در کشور داشتند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور در خصوص کشفیات مواد مخدر در کشور نیز افزود: از ابتدای امسال ۳۵۱ تن انواع مخدر در کشف شده است که بیش از ۲۰۰ تن از این مواد کشف شده از استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان است.

مومنی گفت: ۸۰ درصد مواد مخدر کشف شده در استان‌های مرزی و ۵ استان شرقی کشور است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج