اختتامیه کانون های تابستانی با حضور جمعی از مسوولان استانی و دانش آموزان و اولیا در کتابخانه کوچصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، سجاد عزیز پور اظهار کرد:  کانون خانه سوم دانش آموزان کوچصفهانی این اسمی است که من، بر این خانه عزیزمان، کانون فرهنگی تربیتی شهید باهنر گذاشتم و دقیقا از روزی شروع شد که ساختمانی که یک انباری بود به همت آموزش و پرورش کوچصفهان در اختیارم گذاشتند و گفتند کانون فرهنگی تربیتی شهر را بساز، فضایی که باید میساختیم و باید خوب میساختیم.

عزیز پور گفت: به دورها برگشتم درست از همانجایی که نوجوانی ام را شروع کرده بودم. پرشورتر از باد بودیم و دلمان می خواست جایی بدور از خانه و مدرسه، تمام انرژی های نهفته مان را تجربه کنیم. می خواستیم هنرمند باشیم ، ورزشکار شویم، در درس درجه یک باشیم.

وی افزود: همان سالها، پای کامپیوتر به همه جا بازشده بود و می خواستیم هرچه سریعتر همه فن حریف کامپیوتر باشیم. نوجوانی ام در کانون گذشت. به کانون آمدم و فاصله بین خانه تا مدرسه را در کلاس های هنری، ورزشی و اموزشی پر می کردم.

عزیزپور ادامه داد: گروه سرود تشکیل دادیم. نمایش اجرا کردیم و فوتبال بازی کردیم.از طرفی هر انچه باید از دکمه های کامپیوتر میدانستیم را دانستیم و من خودم را، داشته های سالهای بعدم را، حتی بازیگر شدنم را مدیون فضایی بودم که کانون در اختیار من گذاشته بود و حالا این انباری پر از وسایل،انگیزه ایی بود که به نوجوانی ام، گذری بزنم.

بازیگر نقش میرزا کوچک خان خاطرنشان کرد: با همت اداره آموزش و پرورش کوچصفهان، انباری را به فضای مناسب تری تبدیل کردیم و هرچه که به دستمان میرسید و مناسب بود رنگ و لعاب میزدیم و آنجا شد  خانه سومی برای بچه های کوچصفهانی که دغدغه ی نگاهشان دغدغه ام بود.

مدیر کانون فرهنگی تربیتی شهید باهنر آموزش و پرورش کوچصفهان  با بیان اینکه آستین هارا بالا زدیم و پابرهنه، انقدر دویدیم که خانه مان بر سردرش تابلویی نصب شد گفت: کاغذ های تبلیغاتی مان شهر را پرکرد و مادرها و پدرها دست در دست بچه ها، یکی یکی وارد خانه ی سوم ما شدند و من تنها با همه ی بچه ها و اولیایشان، ما شدیم.

عزیزپور باتوجه به اینکه اکنون کانون با جذب صدها دانش آموز کوچصفهانی، یکی از قطب های آموزشی این شهر بشمار میرود اظهار کرد:  دانش آموزان تحت تعلیم و آموزشهای گوناگون فرهنگی و ورزشی و هنری قرار میگیرند با اخذ مدرک معتبر کامپیوتر از سازمان فنی و حرفه ای، راه سالهای بعد خود را  هموار می کنند.

وی ادامه داد: برپایی نمایشگاه از تولیدات صنایع دستی کانون، برگزاری مسابقات ورزشی بین شهرهای استان و تیم های ورزشی کانون از فعالیت های مهم کانون است و یکی از کلاس های جذاب کانون، زبان آموزی است که با جذب مخاطبین بالا، بیشترین بازدهی را در طول دوره های خود دارد.

عزیزپور گفت: برگزاری کلاس جذاب چرتکه ذهنی، جهت بالا بردن بهره هوشی فرزندان در تمامی دروس و چالش های مسیر در یادگیری دانش آموزان بسیار مورد اقبال قرار گرفت.

عزیز پور با بیان اینکه من سالها در نقش میرزا، همت میرزا را سرلوحه ی حرفه و زندگی خود قرار داده و تمام هدفم رسیدن فرزندان گیلانی مان به اوج موفقیت استعدادهای بالایشان است افزود:  میرزای شهیدمان، راه خود را بی پروا میان جنگلهای گیلان باهزار مانع پیش رو ادامه داد تا ما امروز، با امنیت و آرامش، زندگی را به قله های شکوه و موفقیت پیوند دهیم.

وی خاطرنشان کرد: در اینجا می خواهم از همکاری و همیاری خوب خانم سمنانی در اداره و مدیریت کانون طی سال جاری، نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج