فرمانده نیروی قدس پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه انتقام خون شهدای مدافع حرم و شهید حججی را می گیریم گفت: کمتر از سه ماه دیگر نابودی کامل داعش و حکومت داعشی از کره خاکی است و ضربات خود را قاطعانه بدون وقفه وارد خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از لنگرود، سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم اربعین مجاهد حیدری مدافع حرم زینبی(س) مرتضی حسین پور شلمانی(ملقب به حسین قمی) که عصر پنجشنبه (30 شهریور) با حضور گسترده مردم در گلزار  شهدای شلمان برگزار شد، گفت: شهدا همه ارزشمند هستند و در پیشگاه خداوند از جایگاه ارزشمندی برخوردارند.

وی دلیل حضور گسترده مردم در مراسم اربعین شهید حسسین قمی را نشان از ریشه دواندن محبت شهید در قلب های مجاهدین منطقه و عالم دانست و افزود: شهید مرتضی حسین پور شلمانی به جهت حرمت حضرت معصومه (س) فامیلی قمی را برای خود انتخاب کرد و از ویژگی های بارز شهید این بود که هجمه دشمن هیچ اثری بر او نداشت و صلابت حسین در میدان جنگ و نجات افراد با وجود مجروحیت خود شهید در صحنه درگیری، ایستادگی و صلابت شهید در زیر تیغ و چاقوی تیز دشمن را نشان می دهد.

سردار سلیمانی در این مراسم به سه عامل باثبات موفقیت آمیز حکومت اسلامی، چرایی حضور جوانان و تصمیم حکومتی مبنی بر حضور در میادین را تشریح و خاطرنشان کرد: شهدا افراد با ذکاوت و تیزهوشی هستند و ذکاوت هم به این معنی است که بین دو مرگ اجباری و اختیاری، مرگ اختیاری را انتخاب کنند.

فرمانده نیروی قدس پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه جوانان ما در سوریه نه تنها داوطلبانه بلکه ملتمسانه در صحنه حضور پیدا می کنند، اظهار کرد: هیچ کس برای این امر تو برو  نرو وجود ندارد جاذبه شهادت(حیات ابدی) وعامل انسانی از عوامل کشش به این امر است.

سردار سلیمانی با تاکید بر اینکه ما انتقام خون شهدای مدافع حرم و شهید حججی را خواهیم گرفت، افزود: کمتر از سه ماه دیگر نابودی کامل داعش بوده و حکومت داعشی از کره خاکی برداشته می شود و ضربات خودمان را قاطعانه بدون وقفه ادامه خواهیم داد و پایان عمر شجره خبیثه داعش به عنوان غده سرطانی  خطرناک که ساخته شده دست آمریکا و اسرائیل است ریشه کن و جشن پیروزی آن را به زودی خواهیم گرفت.

فرمانده نیروی قدس پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: هیچ کشوری، ملت و دولتی جزء دولت و مردم عراق ، سوریه، مقاومت عراق و لبنان و جوانان غیور مجاهدی که از جاهای گوناگون آمدند و در راس آنها جمهوری اسلامی نمی تواند ادعای ریشه کنی داعش را داشته باشد.

سردار سلیمانی جاذبه شهادت را همانند مدار جذاب مغناطیسی دانست و تصریح کرد: هر کس فریاد مظلومی را بشنود و به کمک او نشتابد، مسلمان نیست.

وی با بیان اینکه فرهنگ مدافع حرم دگرگونی جدیدی در جوانان  ما در سطوح گوناگون ایجاد کرد، افزود: هدف دشمن تصرف کشور ما و از بین بردن استقلال کشور است و ترسیم راه هم یکی از خصوصیات شهداست.

فرمانده نیروی قدس پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص چرایی دوم که چرا باید تصمیم حکومتی ما برای حضور در این میادین باشد، تصریح کرد: میخ دیپلماسی با هر چکشی بر سنگ سخت این موضوع فرو نمی رود و با دشمنی که تو را واجب القتل می داند امکان دیپلماسی وجود ندارد و علت اینکه ولی فقیه و امام امروز جامعه ما اصرار به ایستادگی و حمایت از این جبهه برای خشکاندن ریشه این خبیثه خطرناک دارند راهی جزء جهاد و منطق ایستادگی و مقاومت وجود ندارد.

سردار سلیمانی عنصر رهبری و انسان های فداکار را از عوامل موفقیت آمیز حکومت اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: اگر ملتی فاقد این عوامل باشد دنیایی از ثروت هم داشته باشد ناموفق است و دلیل اصلی شکست آمریکا هم نداشتن رهبری حکیمانه و رهبری حاکمان جاهل است.

وی با تاکید بر اینکه اگر جامعه از وجود انسان های فداکار تخلیه شود دچار مشکل می شود، تصریح کرد: خطاب من به نخبه های جامعه، هنرمندان، نویسندگان، اساتید دانشگاه و مسئولین کشوری این است که اگر فرهنگ ایثار و فداکاری مورد تقدیر قرار نگیرد در هر بعدی خسارت خواهیم دید و انسان باید یکی از سه زوایای غیرت اعم از غیرت دینی، انسانی و ملی را داشته باشد.

فرمانده نیروی قدس پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: اگر جامعه فردای ما فاقد چنین جوانان فداکاری باشد اگر بالاترین ثروت ها را هم داشته باشد با هر هجمه ای از بین خواهد رفت و وظیفه انسانی ما این است که این روح و فرهنگ را در جامعه ترویج کنیم.

سردار سلیمانی، پیروزمندترین انسان در دنیا و آخرت را شهید دانست و اظهار کرد: دشمن جرات تجاوز به خاک ما را ندارد و دلیل این امر هم تجربه موفقیت ملت ماست که از خود بروز داد.

وی با تاکید بر اینکه امروز اعتماد به ایران، ملت ایران، قدرت ایران در طول تاریخ ایران بی نظیر است، اظهار کرد: همه ما مدیون رهبری، جوانان فداکار ، سلحشور و پاک کشور هستیم  و به زودی شاهد جشن پایان حکومت داعش از کره خاکی خواهیم شد واین جشن بزرگ عالمی، منطقه ای، ملی و اسلامی به زودی برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج