فرید بهرامی، در گردهمایی کارشناسان ستادی حوزه‌ی معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش لرستان گفت: حرکت در مسیر سلامت، به دانش فنی و تخصص نیاز دارد، لذا مراقبان سلامت باید از بین رشته‌های مرتبط انتخاب شوند تا بتوانند رسالت خود را به خوبی انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، فرید بهرامی در گردهمایی کارشناسان ستادی حوزه‌ی معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به نقش و جایگاه سلامت و تندرستی در توسعه و پیشرفت کشور گفت: حرکت در مسیر سلامت نیاز به دانش فنی و تخصص دارد؛ لذا باید مراقبان سلامت، از میان رشته‌های مرتبط انتخاب شوند تا بتوانند رسالت خود را به خوبی انجام دهند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش لرستان، افزود: کارشناسان سلامت باید با جدیت و تلاش مستمر در راستای سلامت دانش‌آموزان کوشا باشند و نشان دهند که سلامت و بهداشت فردی دانش‌آموزان حیاط خلوت نیست بلکه از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی در ادامه تصریح کرد: طرح‌ پدیکلوز، دهان و دندان، بیماری‌های واگیر و غیرواگیر و طرح مدارس مروج سلامت و سلامت نوجوانی، از جمله طرح‌هایی است که با همکاری و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی در مدارس استان اجرا می‌شود.

بهرامی ادامه داد: برای پرداختن به موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی  سه بخش را باید در نظر گرفت. منزل، مدرسه و محله که در هر کدام از این بخش‌ها، حجمی از آسیب‌ها یا اختلالات روانی اجتماعی ممکن است برای افراد به وجود آید. لذا یکی از راه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی این است که تلاش کنیم در این سه محیط (منزل ،مدرسه و محله) شادی و نشاط ایجاد و با ارائه آموزش‌های پیشگیرانه مانند مهارت های زندگی، سبک‌های فرزند پروری و ...، برای دانش‌آموزان، والدین و کارکنان، آنان را در برابر مخاطرات احتمالی توانمند کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج