رئیس کمیته بنادر، دریانوردی و صنایع دریایی مجلس گفت: توسعه بنادر استان در سواحل مکران و مناطق دیگر سبب حرکت چرخه اقتصادی هرمزگان و کشور می شود.

به گزارش خبرگزاری  موج، حسین هاشمی تختی  در جلسه‌ای که به مناسبت روز دریانوردی و با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیران مربوطه و مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد، ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای رئیس جدید سازمان بنادر و دریانوردی کشور، عنوان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی باید ارتقاء پیدا کند و ما باید در مناطق مختلف بنادر خود را توسعه دهیم.

رئیس کمیته بنادر، دریانوردی و صنایع دریایی مجلس بنادر را برای اقتصاد کشور ارزآور دانست و افزود: کشور ما از ظرفیت خوبی در بخش بنادر و دریانوردی برخوردار است که باید از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده شود و اگر بنادر کشور ما توسعه پیدا کند، می‌توانیم با کشورهای حاشیه خلیج فارس در این عرصه رقابت کنیم.

وی با بیان اینکه منطقه خلیج فارس و سواحل مکران محل خوب و مناسبی برای توسعه بنادر است، اظهار داشت: ما نباید از بندر خمیر، بندر لنگه، بندر تیاب و بندر جاسک غافل شویم و این بنادر نه تنها می‌توانند باعث رونق اقتصادی استان هرمزگان بلکه می‌توانند چرخه اقتصاد کشور را به حرکت درآورند.

هاشمی تختی با تاکید بر اینکه بنادر و صنایع دریایی می‌تواند نقش خوبی برای توسعه و عمران کشور داشته باشد، تصریح کرد: اگر به صنایع دریایی توجه ویژه‌ای شود صادرات و تجارت ما رونق پیدا می‌کند و درآمدزایی و ارزآوری لازم را برای استان و کشور به ارمغان می‌آورد تا وابستگی کشور به صنعت نفت کمتر شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، وزارت راه و شهرسازی را وزارتی بزرگ و مهم دانست و گفت: بخش مسکن و شهرسازی و بنادر و دریانوردی، هر کدام ظرفیت ارتقاء به وزارتخانه را دارند چون هرکدام گستردگی و اهمیت زیادی در توسعه همه‌جانبه کشور و نقشی اساسی و مهم  در اقتصاد و معیشت و رفاه مردم دارند.

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت هماهنگی و همکاری بین دستگاه‌ها برای ایمنی راه‌ها تاکید کرد و افزود: باید شورای عالی ایمنی راه‌ها تشکیل شود و مسئولیت آن بر عهده بالاترین مقام یعنی شخص رئیس جمهور قرار گیرد تا تصمیمات و دستورات لازم الاجرا شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج