مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از اعطای گواهینامه نشان اعتماد به کارگاه سفال زرین فام در قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با اعطاء گواهینامه نشان اعتماد به استاد سید محمد میرقیصری تولید کننده و فروشنده سفال قم گفت:  این اقدام با هدف فراهم کردن زمینه جلب اعتماد مشتریان و رعایت حقوق مصرف کنندکان صنایع دستی، جلوگیری از اسیب های وارده به بخش گردشگری از طریق فروش کالاهای صنایع دستی نامرغوب و غیر ایرانی به گردشگران انجام شده است.

وی بیان کرد: ورود و عرضه کالاهای تقلبی و ارزان قیمت از کشورهای جنوب شرق آسیا، به خصوص کشور چین، اجرای طرح ارائه «نشان اعتماد» را الزام آور می کند، تا از تولیدات داخلی حمایت و از فروش اجناس خارجی غیر صنایع دستی، ممانعت کنیم.

عیسی رضایی گفت : برخورد تحکم‌آمیز و تنبیهی با فروشگاه هایی که محصولات تقلبی عرضه می‌کنند، همیشه اثرگذار نیست و گاهی در این زمینه به فرهنگ سازی نیازمندیم و به طور قطع رسانه های جمعی در این بستر سازی فرهنگی نقش مهم و اساسی دارند.

وی همچنین گفت: جامعه ما باید با صنایع دستی ایران به عنوان بخشی از هویت و اصالت فرهنگی ایران، آشنا شود، و در این راستا باید به حمایت از هنرمندان‌ پیش کسوت به عنوان گنجینه‌های زنده فرهنگی، اقدام کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی قم یکی از موارد ضروری برای عرضه صنایع دستی اصیل را داشتن گواهینامه اعتماد دانست و افزود: چنانچه فروشگاه‌های عرضه کننده صنایع دستی این نمادها را داشته باشند، مشتریان با اطمینان کامل ساخته‌های هنرمندان را می‌خرند.

عیسی رضایی گفت: وقتی فروشگاه‌ صنایع دستی نشان اعتماد دریافت می‌کند در حقیقت حقوق گردشگران داخلی و خارجی و حقوق مشتریان رعایت می‌شود

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج