رئیس موی چایا گیلان گفت: موی چایا هنری با تاریخی آشکار و دست یافتنی است.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، محمدرمضانی با بیان اینکه این سبک از اوایل سال 2014 توسط عماد غلامی مقدم به ایران راه پیدا کرده است، افزود: غلامی مقدم با اخذ مربیگری و نمایندگی این سبک زیرنظر اساتید بزرگ موی چایا آموزش دیده و موفق به تاسیس اولین کلاس آموزش موی چایا در ایران شدند.

محمد رمضانی ادامه داد:هنر موی چایا هنر استفاده از تمام نقاط بدن به عنوان سلاح است که اغلب از تکنیکهای آرنج و زانو استفاده می‌کند.

رئیس موی چایا گیلان با بیان اینکه تفاوتهای بسیاری بین سبک موی چایا با سایر سبکهای تایلندی وجود دارد ،خاطر نشان کرد:تفاوتهای کلیدی مانند وضعیت و نشست پایین در گارد موی چایا و شکستن مفاصل و پرتاب کردن و تکنیک های فوق العاده، این مجموعه تکنیک ها باعث شهرت موی چایا شده است.

وی تصریح کرد: موی چایا در حال حیات و رشد است و هنر رزمی موی چایا هنری فراتر از یک سبک رزمی است.

رمضانی از آغاز فعالیت این سبک در استان گیلان خبرداد و گفت: گیلان از جوانان قدرتمندی در هنرهای رزمی برخوردار است و استقبال این قشر برای فعالیت در سبک موی چایا چشمگیر است.

وی با بیان اینکه شناسایی استعدادها در سنین مختلف استان در حال انجام است، اضافه کرد:  بینی می‌شود، در مسابقات موی چایا که در آینده نزدیک در استان برگزار خواهد شد، شاهد درخشش نوجوان و جوانان هنرجوی موی چایا از گیلان باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج