رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن از برگزاری نوزدهمین یادمان شاعر پرآوازه فولکلور ایران و گیلان، میراحمد سید فخری نژاد «شیون فومنی» پنج شنبه ٢٣ شهریور ماه، در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از فومن، یوسف  نیک انجام با  اعلام  این خبر اظهار داشت: نوزدهمین یادمان شاعر پرآوازه فولکلور ایران و استان گیلان میراحمد سید فخری نژاد «شیون فومنی» در روز پنج شنبه ٢٣ شهریور ماه جاری ساعت ١٦:٣٠  در سالن شهدای خدمتگزار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن برگزارخواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن با بیان اینکه سعی شده  مراسم یادمان امسال نسبت به سالهای گذشته متفاوت تر باشد گفت: امسال تلاش شده تا این یادمان از تک بُعدی بودن و صرف قرائت اشعار در وصف مرحوم شیون فومنی خارج و به صورت ترکیبی برگزار شود.

نیک انجام اجرای موسیقی سنتی توسط کیانوش علی پور، کتابت اشعار شیون به صورت خوشنویسی همزمان  با قرائت  اشعار همراه با موسیقی، اجرای تئاتر از منظومه «گاب دکفته بازار» شیون فومنی، قرائت شعر توسط شاعران نام آشنای گیلانی از جمله  برنامه های این همایش عنوان کرد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن همچنین به حضور مهمانان ملی نیز اشاره و خاطر نشان کرد: علیرضا طبائی شاعر پیشکسوت کشوری و حسین محجوبی طراح و نقاش کشوری از مهمانان ویژه این همایش هستند.

این مسئول در ادامه با اشاره به رونمایی از طرح علمی و پژوهشی یادمان استاد شیون فومنی در این همایش، تصریح کرد: با توجه  به اینکه برگزاری  یادمان سال آینده  به صورت  علمی و پژوهشی برگزار خواهد شد، قرار است در قالب این طرح مقالات و نوشته هایی با موضوع ابعاد مختلف اشعار شیون جمع آوری شده و بعد از داوری و انتخاب آثار برگزیده در سال آینده طی مراسمی از نویسندگان این آثار تجلیل و تقدیر به عمل آید.

وی تصریح  کرد: خانواده مرحوم شیون به ویژه فرزند ارشد وی (حامد فومنی) در برگزاری برنامه امسال همچون سال های گذشته مشارکت ویژه و همه جانبه ای دارد.

 نیک انجام در پایان ضمن دعوت از علاقمندان و  دوستداران  شیون  فومنی  جهت  حضور  در  این مراسم، از حمایت های مادی و معنوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  گیلان، فرماندار، نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای  اسلامی، در برگزاری  این مراسم، و همچنین اصحاب رسانه که  نقش تأثیرگذاری در اطلاع رسانی و حضور گسترده مردم در این یادمان در سال های گذشته داشته اند تقدیر و تشکر کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج