رئیس‌کل دادگستری استان گلستان گفت: با استیذان و اجازه اجرای حکم قصاص از سوی رئیس قوه قضاییه، قاتل مامور نیروی انتظامی استان گلستان به زودی قصاص می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، به‌نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار داشت: با استیذان واجازه اجرای حکم قصاص از سوی رئیس قوه قضاییه، قاتل مامور نیروی انتظامی استان گلستان به زودی قصاص می‌شود.

وی افزود: حکم قصاص این فرد که مهر پارسال مامور نیروی انتظامی استان گلستان را به شهادت رساند، پیش از این در دیوان عالی کشور تائید شده بود.

رئیس کل دادگستری استان گلستان تصریح کرد: این فرد  به اتهام، زورگیری، تیراندازی با اسلحه و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم، از سوی ماموران نیروی انتظامی تحت تعقیب بود که در این تعقیب و گریز 5 مامور نیروی انتظامی را زخمی کرد که یکی از این ماموران به نام گروهبان یکم حسین دیلم کتولی بر اثر شدت جراحات وارده، به شهادت رسید.

وی افزود: قاتل و دیگر متهم که تحت تعقیب بودند همان روز دستگیر و پرونده آنان برای رسیدگی به شعبه بازپرسی دادسرای آق‌قلا فرستاده شد.

هاشمیان ادامه داد: پرونده  قاتل پس از صدور قرار مجرومیت و کیفرخواست، برای رسیدگی به شعبه یک کیفری یک استان فرستاده شد که در این شعبه، متهم به قصاص نفس محکوم و پرونده برای تائید حکم قصاص به دیوان عالی کشور فرستاده شد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان افزود: با تایید حکم قصاص در دیوان عالی کشور و استیذان (اجازه اجرای حکم قصاص) رئیس قوه قضاییه، به زودی این حکم اجرا می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج