نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان با اشاره به اینکه باید سبک زندگی قرآنی در جامعه نهادینه شود، گفت: سبک زندگی زیادی در دنیا وجود دارد اما قرآن پایدارترین و قوی‌ترین راه برای هدایت بشر به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در مراسم افتتاح سی و دومین جشنواره قران و عترت دانشجویان کشور به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان اظهار داشت: قرآن کتابی است که اگر هر شب و روز هم در مورد آن سخن گفته شود، هیچ وقت کهنه نخواهد شد و میدان سخن گفتن از آن همیشه باز است.

وی با اشاره به اینکه با خواندن قرآن افق‌های جدیدی پیش روی انسان باز می‌شود، افزود: علما و بزرگان دینی ما هیچ وقت از خواندن قرآن خسته نمی‌شدند زیرا هر بار که آن را می‌خواندند افق‌ها و فضاهای جدیدی به روی آنان گشوده می‌شد.

امام‌جمعه گرگان بیان داشت: سبک‌های زندگی زیادی در دنیا وجود دارد که عموما منحرف هستند و تنها راهی که خداوند از آن به عنوان سبیل یاد کرده و انسان را در صراط مستقیم قرار می‌دهد، قرآن است. قرآن قوی‌ترین، محکم‌ترین و پایدارترین راه برای هدایت بشر است که کوچکترین انحرافی در آن وجود ندارد.

مهم ترین سبک زندگی انسان

آیت‌الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: قرآن مبنای درستی برای سبک زندگی انسان دارد و این مهم ترین مسئله است و سبک زندگی یک بناست و بنا یک مبنا می‌خواهد و قرآن مهم‌ترین مبنا برای زندگی بشر است. باید در سبک زندگی به 3 مسئله جهان‌بینی، خداوند و ماهیت و هدف از خلقت بشر پاسخ داد و قرآن بهترین و دقیق‌ترین پاسخ‌ها را به این پرسش‌ها می‌دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج