معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گلستان گفت: طرح پاکسازی حریم جاده‌ها از دست‌فروشان از فردا اجرایی می‌شود تا آمار تصادفات کاهش یابد.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی قاسمی ظهر امروز در دومین جلسه پیشگیری از وقوع تلفات ناشی از تخلفات رانندگی اظهار داشت: راکبان موتورسیکلت بیشترین آمار قربانیان ناشی از تصادفات در استان گلستان که بی‌احتیاطی اصلی‌ترین عامل این نوع تصادفات هستند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گلستان تاکید کرد: 2 عامل اساسی علاوه بر بی‌احتیاطی موتورسواران در تصادفات فوتی در استان نقش دارند، دست‌فروشان حاشیه جاده‌ها و راه‌اندازی کارناوال‌های شادی است.

قاسمی تصریح کرد: برای مقابله با این 2 مشکل 2 تصمیم‌گیری امروز انجام شد و از فردا طرح پاکسازی حریم جاده از دستفروشان اجرایی می‌شود و در این طرح ابتدا به صورت پایلوت در جاده گرگان به سمت فاضل آباد اجرایی می‌شود و با این افراد برخورد قانونی می‌شود.

راه اندازی کارناوال ها

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گلستان درباره راه‌اندازی کارناوال‌های شادی در مراسم‌های عروسی هم گفت: راه‌اندازی این  کارناوال‌ها یکی از عوامل عمده تصادفات است و درچند روز گذشته هم شاهد این‌گونه تصادفات بودیم که ریشه تازه‌ترین آن مرگ 4 نفر رقم خورد.

قاسمی اظهار داشت: ما مخالف برپایی شادی نیستیم اما از مردم می‌خواهیم با رعایت قوانین و مقررات زمینه تصادفات را کاهش دهند و عروسی را تبدیل به عزا نکنند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گلستان بحث سرویس مدارس را با توجه به نزدیک آغاز سال تحصیلی جدید از موضوعات دیگر این جلسه اعلام و تصریح کرد: بیش از 17 هزار دانش‌آموز از سرویس  استفاده می‌کنند و باید افرادی که از این سرویس‌ها استفاده می‌کنند برچسب سال 96-97 را در روی خودروی خود نصب کنند.

قاسمی تاکید کرد: با سرویس‌های فاقد لگو در استان گلستان برخورد می‌شود و مجوز آنها به عنوان سرویس مدارس ابطال می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج