رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت گفت: کمیسیون بهداشت شورای پنجم رشت در تلاش است تا با بررسیهای لازم شرایط پیوستن تالاب عینک به کنوانسیون رامسر را فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، فاطمه شیرزاد اظهار کرد: کنوانسیون رامسر یکی از قدیمی ترین معاهده های بین المللی در خصوص محیط زیست است.

وی با اشاره به تلاشهای انجام شده در سالهای اخیر جهت پیوستن تالابهای کشور به این کنوانسیون تصریح کرد: در سالهای اخیر به منظور پیوستن تالاب عینک رشت به کنوانسیون رامسر تلاشهای فراوانی صورت گرفت و برای اینکار نیازمند داشتن یکسری شاخص ها هستیم.

شیرزاد با اذعان به اینکه تالاب عینک دارای اکوسیستم طبیعی است بیان کرد: با توجه به اینکه این تالاب دارای اکوسیستم طبیعی، گونه های مختلف گیاهی و... می باشد انتظار می رود با حمایت دیگر سازمانها هر چه سریعتر شرایط پیوستن تالاب عینک به این کنوانسیون فراهم شود.

وی با اشاره به وجود مشکلات متعدد زیست محیطی در استان گیلان گفت: کاهش آسیبهای زیست محیطی در گیلان نیازمند جذب اعتبارات ملی است و مدیران محیط زیست کشور باید با جدیت به این حیطه ورود کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست  شورای رشت در خصوص اقدامات انجام شده پیرامون تالاب عینک افزود: در سالهای اخیر با مصوبات شورای اسلامی و پیگیریهای شهرداری منطقه چهار رشت اقدامات خوبی در خصوص تالاب عینک انجام شد و برگزاری همایشهای متعدد زیست محیطی، حضور انجمن های فعال محیط زیست در تالار گفتمان محیط زیست واقع در حاشیه تالاب عینک از جمله اقدامات در این رابطه می باشد.

فاطمه شیرزاد از برگزاری همایش جذب سرمایه گذار به منظور رفع مشکلات تالاب عینک و رودخانه های گوهررود و زرجوب رشت خبر داد و تصریح کرد: به زودی همایش بزرگ جذب سرمایه گذار پیرامون احیاء و رفع مشکل رودخانه ها و تالاب عینک رشت برگزار خواهد شد و کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر از بسته های سرمایه گذاری داخلی و خارجی استقبال خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج