تیم ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان کردستان در جشنواره بین المللی گرمسار با کسب پنج نشان طلا و دو برنز قاتح سکوی نخست جشنواره بین المللی گرمسار شد.

رئیس هیئت ورزشهای بومی محلی استان کردستان درگفتگوبا خبرنگارخبرگزاری موج اظهارنمودکه جشنواره بین المللی بازی بومی محلی شامگاه روز 18 شهریورماه با معرفی نفرات و تیم های برتر بخش های مختلف در گرمسار پایان پذیرفت.
هوشنگ امینی گفت:جشنواره بین‌المللی اقوام و عشایر ایرانی با حضور مهمانان خارجی از سه کشور عراق، آذربایجان و گرجستان و 15 استان داخلی به مدت دو روز در بخش بازی های بومی محلی و بخش آیینی در شهرستان گرمسار برگزار شد.
وی افزود:در این دوره از رقابت ها تیم کردستان با 38 ورزشکار در بخش بازی های بومی و محلی و گروه رقص آیینی شرکت کرد.
این جشنواره بین المللی در رشته‌های کشتی سنتی (زوران)، هه لپرکی، چوب کشی، غاز قلنگ(لی لی)، دال پلان، طناب کشی و بازی های بومی محلی برگزار شد.
در بخش کشتی سنتی (زوران)، میعاد دستوم در وزن 80 کیلوگرم و کوهسار محمودیان نیز در وزن 90+ تا 110 کیلوگرم نشان طلا بر گردن آویختند،
در رقابت های چوب کشی، در اوزان 80- و 90+ کیلوگرم لقمان خانی و هیمن طاهریان به ترتیب مدال های طلا و برنز را کسب کردند.
تیم کردستان در رقص آئینی (هه لپرکی) در جایگاه نخست قرار گرفت و فرید مولودی در وزن 80- کیلوگرم نشان طلا مسابقات "لی لی" را از آن خود کرد و در رقابت های دال پلان پرستو خانزاد مدال برنز را به دست آورد.
در مجموعه کلیه رشته های ورزشی، تیم کردستان سکوی نخست جشنواره بین المللی بازی بومی محلی را فتح کرد، استان های خراسان رضوی و ایلام نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.
گفتنی است، پرویز صراحیانی و شعله فتحی سرپرستی تیم کردستان را در این جشنواره بر عهده داشتند.
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج