مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز همزمان با سراسر کشور در چهار شهر خوزستان آغاز به کار کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، احمدرضا لاهیجان زاده گفت: ششمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سبز بزرگ ترین رویداد فرهنگی برای حفظ محیط زیست به شمار می رود که همزمان با سراسر کشور در شهرهای اهواز، آبادان، دزفول و مسجدسلیمان برگزار شده است. مراسم افتتاحیه این جشنواره امروز در مسجدسلیمان برگزار و نمایش فیلم در چهار شهر استان نیز از فردا 19 شهریور آغاز خواهد شد.

وی گفت: 900 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است که 600 اثر ایرانی و مابقی خارجی هستند که اغلب آثار خارجی مربوط به کشورهای آمریکا و آلمان است.

لاهیجان بیان داشت: از میان آثار رسیده به جشنواره 114 فیلم برای نمایش انتخاب شده اند که 60 اثر از آنها ایرانی و بقیه خارجی است.

وی با اشاره به برگزاری این جشنواره در 2 بخش "صنعت"و"محیط بان" گفت: 2 اثر از خوزستان به نام 'فلامینگوها' ساخته علی سجاد جلالی محیط بان آبادانی و 'پرندگان در سایه' ساخته حجت طاهری جزو آثار برگزیده و نامزد دریافت جایزه هستند.

لاهیجان زاده همچنین اظهار کرد: هنر و فیلم ابزاری مناسب برای فرهنگ سازی است و جشنواره های زیست محیطی فرصت آموزش مسائل مرتبط با محیط زیست را فراهم می کنند.

گفتنی است جشنواره فیلم سبز از 19 لغایت 24 شهریور در اهواز سالن آمفی تئاتر اداره کل محیط زیست خوزستان، دزفول مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول، مسجدسلیمان سینما فرهنگ (فرهنگسرای جوان، نفتک) و آبادان سینما نفت (بلوار معلم) در حال اجرای نمایش است.

 از جمله اهداف جشنواره فیلم سبز عبارتند از: فرهنگسازی، ارتقای آگاهی مردم و مسئولان در حوزه حفظ و توسعه محیط زیست، ایجاد زمینه ارتباط هنرمندان و مردم با موضوع حفظ محیط زیست، ترویج و ارتقای سطح کیفی محصولات فرهنگی هنری و سینمایی در حوزه محیط زیست عنوان شده است.

خاطر نشان می کنیم جشنواره فیلم سبز در سال 1377 با شعار "تنها یک زمین داریم، حفظش کنیم" آغاز شد. سال 1379 دور دوم جشنواره با شعار "محیط زیست در آیینه گفتگوی تمدن ه"، سال 1381دور سوم با شعار "انسان محور توسعه پایدار" و دور چهارم در سال 1384 با شعار "آموزش برای توسعه پایدار" برگزار شده است. پنجمین دوره این جشنواره نیز با شعار "نگاه دار" و محوریت" بحران آب" بعد از وقفه 11 ساله در اردیبهشت 95 برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج